Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van valami házi praktika a...

Van valami házi praktika a sima vizes flakon bebüdösödése ellen?

Figyelt kérdés
Mindig megveszek egy 2 literes ásványvizet. Ha elfogyott nap mint nap csap vízzel töltöm fel. Pár hét után bedohosodik. Ha kimosom ujjal a száját elmúlik, de rá pár órára ugyan olyan büdös és ezt az ízén is érzem. Olyan ötletet várnék hogy tegyek bele valamit, vagy fagyasszam le, esetleg meleg vízzel mossam vagy bármi ami nektek bevált.
2013. okt. 30. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy rendszeresen cserélem, vagy üvegbe töltöm a vizet, nem műanyagba.
2013. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy kis ecetet és vizet. Jól rázd össze, majd alaposan öblítsd el. Hagy kupak nélkül levegőzni, hogy teljesen eltűnjön az ecetszag. Utána jó darabig nem fog büdösödni. Mi forrásvizet hordunk és tárolunk ilyen palackban, eddig ez a módszer bevált. :)
2013. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az üveggel az a baj hogy biztos eltörném. Én mindig felrúgom meg hasonlók itt az ágy mellett :)

Cserélni sűrűn cserélem a vizet benne, mert nap 6 litert iszok.

Ezt az ecetes módszert kipróbálom. Ha az sem akkor én is forralni fogom a vizet.


Köszönöm szépen.

2013. okt. 30. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:
A flakonból iszol? Ha igen, szokjál le róla.
2013. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, az első vagyok.

Nem a víz rendszeres cseréjére gondoltam, hanem a flakonra. Min. 2 hetente.

2013. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is bebüdösödik, olyankor lecserélem. Ez hetente 2-3 üveg ásványvizet jelent..
2013. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha büdös, ki kell mosni. Nekem egy üveg hónapokig kitart. Ha belecsorgatod a nyálad, persze hogy gyorsan megbüdösödik. De ha szépen kimosod mosogatószerrel, akkor újra tiszta lesz. Nem kell ehhez ecet.. Ráadásul azért büdösödik mert baktériumok vannak benne. Az ecet a szagát veszi el, és a baktériumok ugyanúgy benne maradnak.
2013. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Első pont az üveg cserélgetését akarom elkerülni.

Valaki kérdezte ebből iszok e. Igen ebből, ez baj?

Jó neked nekem nem jó hónapokig, hiába mosom ki. Lehet folyik a nyálam bár nem tűnik fel :D Igaz lehet az is lehet a gond, hogy többen is iszunk belőle, és akkor így több a baktérium.

2013. nov. 1. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!