Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A zöld tea is elszínezi a...

A zöld tea is elszínezi a fogakat, ahogy a fekete?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Majdnem minden étel és ital képes színezni a fogakat, van ami kisebb mértékben, van ami jobban. Az átlag magyar háztartásban megtalálható cuccok közül a kávé színezi meg a leginkább, attól érdemes óvakodni, ritkán fogyasztani mondjuk. A zöldtea nem gáz annyira.
2013. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Napi 2-3 csészével iszok minimum egy ideje.

Párom mióta az eszét tudja, zöld teát vedel. Vakítóan fehérek a fogai, és erősek is. Nekem is szebbek lettek, mióta kávé helyett teát fogyasztok. Megfelelő fogápolás mellett a zöld tea szerintem inkább jót tesz a fogaknak (persze nem cukorral kell inni).

2013. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából "fekete" alatt a fekete teát értettem, nem a kávét, de gondolom így is pont annyira igaz, amit írtatok...


Kösz a válaszokat!

2013. nov. 6. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Értettem elsőre is :D Azért írtam a kávét, mert én azt ittam nagyon sokat, de gimis éveimben pl. fekete teát is ittam, és egyértelműen nem tett jót a fogaimnak (sem).

Ráadásul mind a fekete teától, mind a kávétól voltak heves szívdobogásaim, ha tűl sokat ittam egy nap, a zöld teától még semmi ilyet nem tapasztaltam. Élénkít, frissít, de este gond nélkül elalszom.

2013. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A zöldtea értelemszerűen kevésbé színezi el a fogakat. Ha este iszod, ne forrald fel, csak 70 fokig melegítsd a vizet, így nem élénkít, hanem nyugtat. Ti. ha felforralod, elbomlik a csersav, ami alapból gátolná a koffein felszívódását.
2013. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!