Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Baromfi vagy pulykapárizsi...

Baromfi vagy pulykapárizsi felbontás után meddig őrzi meg a minőségét hűtőben tárolva?

Figyelt kérdés

2013. dec. 5. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Párizsi az átlag4, max 5 nap. Ha nyálkásodni kezd, akkor dobd ki. Annyira mű kaja az sajnos, hogy nem igazábón bírja jól az otthoni tárolást.
2013. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Jó, hogy egyéb részletekre is kitértél. Nem fogyasztok párizsit (más állati eredetű termékeket sem), emiatt is nem tudtam, hogy felbontás után meddig tartható hűtőben. Macskának akartam adni a felvágottat, de lehet, hogy nem fogom, hiszen biztosan neki sem tenne jót...
2013. dec. 5. 12:08
 3/9 anonim ***** válasza:

NE NE NE NE!!!

Párizsit macskának nehogy adj. Inkább akkor pulykasonkát, de párizsit semmiképpen sem, egy műkaja az egész. Ha már kedveskedni szeretnél a jószágnak, vegyél egy csirkemájat, kétszeri evésre az nagyon jó csemeg lesz neki, a miénk imádja.

2013. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindig nyers csirkemájat és csirkeszívet szoktam neki adni, ritkán csirkenyakat. Csak akartam valami egyebet is. És köszi, hogy írtál! :-) Majd veszek neki valami halmájolajat szerintem.
2013. dec. 5. 13:46
 5/9 A kérdező kommentje:
A pulykasonka egyébként meddig áll el? Például az 1 kilós kiszerelés? A pulykasonka kevésbé mű? (Ezt majd meg tudom nézni a feltüntetett adatokban.)
2013. dec. 5. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
1 kiló az kicsit sok, nem? :D Abból mi Delko-t szoktunk venni, egy hétig jó nagyjából. Minden ilyesmit kb. egy hétig érdemes tárolni, párizsit meg inkább 4 nap, mert romlandók sajna. A pulykasonka nem annyira mondjuk és nem is annyira mű, mint egy párizsi, de megmondom őszintén, macskának nem szívesen adok bármiféle felvágottat. Ha kombinálni szeretnéd, vegyél néha egy kevéske nyers, csirke vagy pulykamellet, marhahúst, halat. Ezeket mind ehet, csak disznóhúst nem. Az én macskából kiindulva, heti 1-2 alkalommal kap valami nyers husit vagy belsőséget, többi napokon száraztápot és szaftos kaját, egy rossz szava nincs :)
2013. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából egy kicsit a saját dolgomat szerettem volna csak megkönnyíteni.

Úgy szoktam csinálni, hogy megveszek kb. 2 kg csirkeszívet és azt porciózom, az adagokat lefagyasztom és esténként előveszem a másnapi adagot kiolvadni.

A fagyasztott májjal is azt szoktam csinálni, hogy előző este előveszem kiolvadni, akkor májat kap pár napig.

Mindezzel azért többet kell foglalkozni, mintha csak előkapnék valamit a hűtőből, azért gondoltam, hogy valami egyszerűbben megoldhatót adok neki, de azt hiszem, hogy mégis maradok a májnál és a szívnél. Végül is ezeket nagyon szereti is és legalább nem tartalmaznak mű dolgokat. (Persze, manapság a csirkéket is telenyomják antibiotikumokkal és valószínűleg hormonokkal.)

Konzerv macskaeledelt nem akarok neki adni, arról nincs jó véleményem.

2013. dec. 6. 08:11
 8/9 anonim ***** válasza:
A tasakos kajákkal semmi probléma nincs, 10 éve eszi azt is a jószág, él és virul. :) Szereti is, időnként váltogatjuk a márkát és az ízeket, apoén, hogy a noname-eket jobban szereti a kitekat és társainál. Én megfontolnám a helyedben.
2013. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem fogok neki olyat adni. Volt régen 2 cicám és mindkettő konzerven élt nagyjából, daganatos megbetegedésben pusztultak el, az állatorvos mondta, hogy a konzerv kajáktól. Utána is olvastam.


Azt elfelejtettem leírni, hogy miért veszek egyszerre ennyit kaját, illetve, hogy miért az 1 kg-os kiszerelésű felvágottakkal kapcsolatban érdeklődtem.

Hetente egyszer megyünk üzletekbe, de még azt is szeretném csökkenteni, úgy, hogy 2 hetente menjünk. Rengeteg zöldség, gyümölcs szokott itthon lenni, az eláll nálunk, 25 kg-os kiszerelésben veszünk gabonafélét, így nem kell gyakran boltba mennünk.

Lehet, hogy ez szokatlan a mai fogyasztói társadalomban, de nekünk bevált, mi így szeretjük.

2013. dec. 6. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!