Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért jellemző valahogy...

Miért jellemző valahogy annyira a magyarokra hogy nem szeretik a halat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, mert rengeteg helyen találkoztam már ezzel a jelenséggel itthon, amit persze már megszoktam, de sose tudtam igazából azonosulni ezzel a nézettel. Mi lehet vajon ennek a széleskörű "undorodásnak" az oka?

2013. dec. 5. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Akik nem élnek vízközelben, ott régen elég nehéz volt halhoz jutni. De halból nem is tudtak a halászlén kívül mást készíteni.Esetleg rántott pontyot. De sokan a szálkáktól félnek. Nem is laktató annyira, mint a többi hús.
2013. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan :

Én horgász családból származom már a dédapám is nagy pecás volt : Mi imádjuk a halat .Bármilyen modon elkészítve.

Amit én megfigyeltem az 4 dolog :

1 :nagyon sokan nem tudják jól elkészíteni :

2 : lusták szálkázni

3 rettegnek a szálkátol

4 : Az ára :

Nem bántani szeretnék senkit ,de az árol az a véleményem ha megveszi a fagyasztott tengeri halfilét pl 1kg mire az kienged kb 75-80dkg lesz . Persze ez így csak 1000-1300ft .

Amagyar halak jóval drágábakk de ,ha 1kg derekat veszel az 1kg..

2013. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet még nem ettek igazán jó halat....
2013. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Folyami halat üzletben nem árulnak

2. Tavi (nevelt) hal íze, állaga meg sem közelíti a folyami halét

3. Nem jellemző, hogy bemégy akármelyik üzletbe, és ott símán válogathatsz a ponty, a harcsa, márna, balin, akármelyik "magyar" hal között, arról nem is beszélve, hogy netán élő-halak lennének

4. Az ára a csillagos eget verdesi


Hát ezért nem szokott rá a magyar ember a hal-evésre!

2013. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen halakat árulnak a boltban, nem is csodálom. Én viszont Kis-Duna mellett nőttem fel, ott rengeteg hal van, és onnan kaptunk mindig, nah az nagyon jó hal. Én hetente meg tudnám enni, csak a párom nem szereti ilyen gyakran :(
2013. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Az édes vízi halakat a világon sehol sem szeretik túlzottan, mert szálkás, és jellemző íze van, amit egyesek nem szeretnek. És a magyaroknak pedig nincs tengere. A boltban pedig a halat megvenni borzasztóan drága.


Ezzel szemben külföldön, sokkal több tengeri halat fogyasztanak, mert vagy van tengerük, vagy több pénzük van és megengedhetik maguknak hogy halat vásároljanak.


Tehát ez csak egy kulturális jelenség, amihez a pénznek és a tengernek van köze.


Egyébként a sokan nem szeretik a halat dolgot túlzásnak tartom. Anyám sincs oda a halért, de azért ha arról van szó, megeszi, vagy megkóstolja. Olyat hogy valaki undorodik a haltól és nem hajlandó megenni még nem hallottam.

2013. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 6-os! Egy hal nem attól lesz szálkás, hogy élővízben, vagy mesterséges körülmények között, medencében nevelt módon éli-e az életét. A szálka a fajta velejárója.

Pl. szálka-mentes a harcsa, a kecsege, a pisztráng és még biztosan van más fajta is. Íze, a húsuk állaga változik attól, hogy ha élővízben nő fel és saját magának kell "felhajtani" a kaját, vagy mesterségesen etetik, és nem kell "megdolgoznia" a betevőért, ezért elhízik.

2013. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Félek a szálkátol :D
2013. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tartozik a gyakori, hagyományos ételek közé, mégpedig azért nem, mert Magyarország nem egy halásznemzet. Nincsenek nagy hozamú halászható területeink, amennyi halat meg kitermelünk, abból aligha jutna minden családnak heti kétszer halászlé vagy rántott hal.

Egyszerűen kevés van belőle, ezért kevéssé megszokott. Ellenben baromfi majd' minden falusi házban van, de sokban még sertés vagy szarvasmarha is.

Viszont undort én még senkinél nem tapasztaltam. Pontosabban nem nagyobb mértékben, mint akármely más ételnél.

2013. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 vurugya béla válasza:

Én eddig életemben egyszer laktam jól hallal, akkor egy iskolai tábor diákjai nem kértek a bográcsos halászléből, én leültem mellé, vagy két órán át eszegettem belőle, míg azt éreztem, hogy jóllaktam.

Nem lehet, hogy a többi fajta hús kiadósabb?

A szálkától meg nem félek, csak macerás. Meg csupa trutyi leszek tőle. Ha leülök halat enni, közben félóráig nem tudok semmit csinálni, (gyakran olvasok vagy rejtvényezek evés közben) mert fülig ragacsos vagyok. (Most a halászlére gondolok, azt szoktunk gyakrabban csinálni.)

2013. dec. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!