Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik émelygősen édes...

Létezik émelygősen édes torta? Sokan azzal "dicserik" a tortakat, hogy: "ez jo, mert nem olyan émelygős. " vagy ez csak igy szokas?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik.Ha a süteményben sok a cukor,az émelyítően édes.A déli országokban,és Amerikában,Canadában sokkal több cukrot vagy mézet tesznek a süteményekbe,mint nálunk.Sokan nem is szeretik ezeket.Ezért dícsérik azt a tortát,amelyiknek a tölteléke nem nagyon édes.
2009. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze.Pl sokaknak a csokitorta,a marcipán torta émelygős,ami meg ilyen joghurtos,epres,stb az meg általában nem émelygős.Persze van nem émelygős csokitorta is.Én szeretem az émelygőst is :P


Imádom az amerikai sütiket!!! :D Egyszer ettem sütit,amit amerikai fiúk sütöttek,isteni volt,meg is kértem anyát,hogy kérje el tőlük mailben a receptet (azóta már az USAban vannak) és csináljon olyan sütit karácsonykor^^

2009. nov. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül a cukor teszi émelygőssé az édességet. A krémekben pl. a túl sok margarin, ami felkavarhatja a gyomrot, illetve a túl sok margarin és túl sok cukor kombinációja, de azért az édes ízt vesszük észre inkább, mert azt érzékeljük azonnal, holott a problémát nem feltétlenül ez okozza, viszont a pavlovi reflex alapján azzal köti össze az agyunk az émelygést, amit legerősebben érzékeltünk, és ez leggyakrabban az íz (de akár illat, szag is lehetne, én pl. a spenót főzelék szagától émelygek, holott magával a spenóttal nincs ízbeli problémám, mert ettem már olyan spenótos ételt - nem a főzelékre gondolok -, ami ízlett). A csoki nekem nem émelyítő, akármilyen édes, inkább a fogam fájdul meg tőle, ha tényleg túl édes.
2009. nov. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én a répatortával vagyok így, maximum egy szeletet tudok megenni belőle mert én nagyon édesnek találom. de ettől függetlenül nagyon szeretem.
2009. nov. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom sütött egyszer a neten talált recept alapján egy méregdrága csokitortát, volt abban minden: a tésztában kakaópor, tonnányi cukor, aprított csokidarabok, aztán a krémben vaj, tejszínhab, megint cukor, olvaszott csoki, darabos csoki, a tetején a máz olvasztott ét- és fehércsoki márványosan összehúzva...még a sorolástól is felfordul a gyomrom. Senki sem tudott egy egész szeletet megenni :) Úgyhogy igen, léteznek émelygősen édes torták!


De aki azt írta, hogy pl. a margarintól is lehet émelyegni, igaza van: egy icicpici falu cukrászdájában ettünk olyan süteményt, amiben a krém gyakorlatilag nagyon színes, kicsit(!) ízesített, nehéz margarin volt (mégcsak habosra sem keverték), gondolom, abból is a legolcsóbb...ahogy bekaptuk a falatot, a zsírréteg rátapadt a nyelvünkre és a szájpadlásunkra, miközben semmilyen ízt nem éreztünk. A helyiek imádták (ehhez vannak szokva), de mi otthagytuk az egészet.

2009. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ha sütünk valamilyen sütit/tortát, állandóan levesszük a cukor szintet.

A Rákóczi túrósnál a tojáshabba kellett volna 20 dkg cukor! 4 tojásfehérjéhez! Hát még a 9 dkg is sok volt bele, amire levittük...

2009. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A sok vajas krémmel töltött torta ilyen. Régebben a cukrászdákban csak ilyet lehetett kapni. Kész epegörcs, fél kiló vaj(margarin) HABOSRA KAVARVA 30 deka cukorral+valami ízesítő, piskótába töltve.. Ma már inkább az emléke maradt fenn.

Jól esett az - ha ki voltál éhezve rá. Napi ötszöri étkezés, napi édességfogyasztás mellett fizikai terhelés nélkül természetes, hogy nem kívánod ezt!

2009. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt az undorító csokitortát mondom ilyennek,amiben a krém 10 mázsa margarin 2 evőkanál kakóval elkeverve.. még attól is rosszul vagyok ha rá gondolok.
2009. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!