Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Helikopter kollektív kormányán...

Helikopter kollektív kormányán mi az a tekerhető "markolat"?

Figyelt kérdés

[link]

vagy

[link]

És hogy emelkedik? Magát az egész kormányt húzod felfelé, mint a kocsiban a kéziféket, de akkor mi a "markolat" szerepe? A rotorlapátok állásszögét állítja, vagy valami zár, valamit rögzít, biztosít? Mert egy irányba lehet tekerni, vissza felé meg csak ha a gyűrűt felhúzzák.


[link]



2014. jan. 15. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez? A kézifék!!! Nem igaz hogy nem jöttél rá magadtól :D
2014. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a markolat egy kvázi gázkar, tehát a rotorlapátok tengelyének fordulaszámát szabályozod.


A rotorlapátok dőlését a kar fel-le húzgálásával szimmetrikusan állítod, tehát emelkedik ill. ereszkedik a gép.

A botkormánnyal asszimmetrikusan állítod a dőlésszöget, így lehet előre-hátra-balra-jobbra dönteni a gépet.


A lábaidnál lévő pedállal pedig a függőleges tengelye mentén tudod jobbra-balra forgatni a helikoptert, gondolom a hátsó rotor fordulatszámának csökkentésével-növelésével.

2014. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, igazad lehet, most találtam a neten egy angol nyelvű helikopter kézikönyvet, ott egy ábrán Throttle-ként van megjelölve.

Ha a gázkart emeljük, akkor fordítja a rotorlapátok szögét.


THROTTLE CONTROL

A gázkar funkciója, hogy szabályozza a hajtómű fordulatszámát.

Ha a correlator vagy governor rendszer nem működteti az elképzelt fordulatszámot

amikor a kollektívet emeled, vagy csökkented, vagy a rendszer nincs beépítve,

a gázkart markolatát kézzel kell fordítani azért, hogy fenntartsuk a fordulatszámot. Fordítsuk a gázkart kifelé, hogy növeljük a fordulatszámot,

fordítsuk a gázkart befelé, hogy csökkentsük a fordulatszámot.

2014. jan. 15. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!