Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A foszfor jó a csontoknak, a...

A foszfor jó a csontoknak, a foszforsav ártalmas. Most ez, hogy van?

Figyelt kérdés
Ha a foszfor alkotóeleme a csontoknak, akkor a foszforsav miért ártalmas a csontokra nézve?

2014. febr. 23. 22:35
 1/7 anonim válasza:
81%
2014. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, lehet rosszul olvastam, de a lényeg még mindig nincs meg. A foszfor a kálciummal együtt alkotja a csontokat. Viszont a foszforsav a kálciumot kivonja a csontokból, ennek mi értelme? Ha sok kóla miatt viszek be foszforsavat, azt ki tudom ellensúlyózni magas kálcium bevitellel? Multi Pro Plus vitamint szedek, + az izletvédőben is van káclium + napi 4-5 liter ásványvizet iszom meg, amiben szintén rengeteg kalcium van
2014. febr. 23. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
A vér kémhatása nagyon szűk tartományban szabályozott. Bármilyen savas anyag nagyobb adagban történő bejutása a szervezetbe úgy ellensúlyozódik, hogy a csontokból sok kalciumot mozgósít a szervezet (a csontokban kalcium-foszfátként van jelen a foszfor), és az ezáltal a csontokban maradó kalcium-hidrogén foszfátok vízoldhatósága jobb, mint a trikalcium-foszfáté, azaz kevesebb szilárdító anyag marad a csontban. A vissza/beépülés lényegesen lassúbb folyamat.
2014. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, mindkettőtöknek ment a +!

Viszont magas kalcium bevitellel meggátolhatom a kálcium kiürülését a csontokból?

2014. febr. 23. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
A só jó a húslevesbe, jó a sósav meg ártalmas.
2014. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vigyázz a magas kalciumbevitellel. Én is úgy gondoltam, hogy jót teszek magammal és ittam nyakra-főre a kalcium pezsgőtablettát.

egy rutinlabornál viszont kiderült, hogy sokszorosa a kalcium a véremben a megengedettnél. A belgyógyász megismételtette a labort, mert nem akart hinni a szemének.

amikor mondtam, hogy kalciumot iszom, azonnal leállított róla, mert beépülhet a lágyrészekbe is, így korai érelmeszesedést is okozhat.

Sokmindennel vagyunk így, hogy amennyit használ, annyit árthat is.

2014. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 24. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!