Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tej (tehéntej) valóban...

A tej (tehéntej) valóban ártalmas az egészségre?

Figyelt kérdés
Két osztálytársam ma összeveszett ezen a kérdésen a suliban. Én eléggé szeretem a tejet és emiatt kíváncsi vagyok a véleményekre. (én mindig piros dobozos Mi..-ot iszom) Az osztálytársam szerint a tej nem az embernek való, így ők egyáltalán nem isznak tejet. Köszönöm előre is a válaszokat!
2013. ápr. 24. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Igazuk van, bámilyen megdöbbentő is a válasz. Többek között nyálkásít, de ez csak egyik tulajdonsága. A rákosokat azonnal letiltják a tejfogyasztásról. Nem véletlen. Nézz utána a neten.
2013. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Egy idióta kitalálta, hogy a tej nem egészséges, és vannak, akik követik.

Valójában a tejre szüksége van a gyerekeknek és az öregeknek főleg. Sok D vitamin és kalcium van benne,

Igyál nyugodtan, csak használhat az egészségednek.

Évszázadok óta isznak tejet az emberek. A mai öregek már pici korukban kaptak tehéntejet, és sokkal több tejet ittak, mint a maiak. Még is egészségesebbek, mint a fiatalabb generáció.

2013. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Sokan hiszik így, sokan úgy. Komoly, tudományosan megalapozott kutatási eredményt (tudományos cikket komoly folyóiratban) még nem láttam.
2013. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Első: a férjem rákban halt meg, és nem tiltották el a tejfogyasztást. Ahogy egy lakótársnőmet sem.

A tej nem okoz semmilyen egészségügy problémát.

2013. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és bocsi a kérdés kiírásáért, mert közben észrevettem, hogy már többen is írtak ki ilyen kérdést, így azokat olvasgatom..
2013. ápr. 24. 22:05
 6/18 A kérdező kommentje:
.. de ha valaki még akar válaszolni, annak csak örülök :-)
2013. ápr. 24. 22:07
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a tejet, de tény, hogy az ember az egyetlen, aki más tejét issza, főleg egy állatét! :)
2013. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én meg azt hallottam, hogy vannak emberek, akiknek a szervezete nem tudja megfelelően feldolgozni a tejet. Nem tudom, ebből mi igaz, és azt sem, hogy mennyire szükséges a tejfogyasztás a gyerekekenek. Én mindig utáltam a tejet, sosem ittam, nem is fogom, mégis élek, jól vagyok, kb 10 évente vagyok beteg. De a lányom szereti, így neki adok.
2013. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Ez a link egy marhaság. Évszázadok óta isszák az emberek a tejet, mégsem lesznek tőle cukorbetegek, sem rákosok, sem csontritkulásuk nincs tőle.

A tejivást pedig NEM a tejlobbi találta ki, mert régen nem is létezett ilyen. Az emberek a tejet a gazdáktól vették, és nem dobozban, mint ma.

2013. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ma 22:10-es


NEKED ez a cikk MEGBÍZHATÓ, TUDOMÁNYOS!?!??!



Mert egyetlen állitása sem igaz.


Csak egy példa, az autizmus: régebben MINDEN gyerek tejen nött fel (legkésöbb egy éves korától naponta kapott belöle, lehetöleg minél többet, a cikk szerint akkor MINDENKI autista lett volna és azt tartanák a normális viselkedésnek. Ennek ellenére régebben alig volt ilyen probléma, manapság viszont egyre nö az autisták részaránya, annak ellenére, hogy a mai ember sokkal kevesebb tejet fogyaszt, mint ezelött 100-200 évvel.

2013. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!