Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy egyedül élő embernek...

Egy egyedül élő embernek nagyjából mennyi az átlagos amit kajára költ?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, és kíváncsi lennék, hogy amit kajára költök egy hónapban az soknak vagy kevésnek számít az átlaghoz képest.

Tudom, hogy mindenki mást tekint soknak, de fogalmam sincs, hogy a többség mennyit költ kajára.


Én pl. nem szoktam eljárni kajálni, otthon eszem, de úgy napi ezer elmegy a kajára. Persze nem mindig, nehéz ezt így meghatározni, de úgy vettem észre, hogy 6-7 ezret költök hetente mindenféle élelmiszerre.


2014. febr. 28. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Naponta egy ezres az alap. Nem költesz sokat.
2014. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy miket eszel - a sok hús igen drága, meg mennyit.


Nekem böven elég naponta a 500-600 Ft, de kis étvágyú vagyok, és csak nagyon kevés húst eszem, föként zöldségféléket fogyasztok.

2014. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindent irj fel.
2014. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem olcsó a hús, de ha azt veszed, hogy ha pl húsmentes kaját akarsz és csinálsz egy túrós tésztát, azt se hozod ki kevesebből, jó mi 3főre számolunk, fél kiló túró, negyed kiló tészta, nagy pohár tejföl, szalonna, még több mint ha húst eszünk, mert épp ma csináltam rántott szeletet és abból pl 30-35dkg is elég (kb 400-500ft), mellé paradicsomszósz (házi főzésű paradicsomléből). Nem hiszem hogy sokat költesz kajára, reggeli, ebéd, vacsora, simán van 1000ft.
2014. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem eszem egyébként húst, bár nem az ára miatt. De egyébként szerintem sem hús vagy nem-húsfüggő a dolog, van aki megoldja olcsón hússal is, van aki nélküle sem.

2014. febr. 28. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Ez normális mennyiség, persze van, aki többet költ, de hát a határ a csillagos ég.

Én ugyan másodmagammal lakom, de amikor nem így volt, akkor is hasonló ment el ételre, annyi, mint Neked. Húst én sem szoktam enni, de pl. lisztet sem, a cukrom 2000/kg, a "lisztem" átlagosan 1000 vagy kicsit fölötte... De nem ez számít, aki normál lisztet és cukrot és olajat eszik, az sem párezret költ ételre havonta, mert bejönnek a jóval drágább ételek is... Ez ilyen.

Lazán tudnék feleennyit költeni ételre, nem éheznék, nem lenne egészségtelenebb, de megszoktam ezt a minőségi szintet. Hedonista volnék, no. (Ha el lennék eresztve, kicsit többet költenék ételre, de nem sokkal. Jókat eszem.)


Szoktam nézni ilyen kérdéseket, ez a havi ezer/fő elég tipikus. Szegényebb családokban persze meg kell oldani olcsóbban s meg is szokták oldani, a napi ezer közel sem a kötelező minimum, ebbe már sok jóság és apró luxus fér... De van, aki 50-60 alatt nem tudja elképzelni a dolgot. Megszokás, tehetősség, extra esetekben igen speckó étkezés...

2014. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!