Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van más is, aki rosszul van a...

Van más is, aki rosszul van a reggelitől?

Figyelt kérdés

Nem tudok reggelizni, egyszerűen hányingerem lesz tőle, sőt a legtöbb esetben még vissza is jön. Egyedül a péksütik azok amik általában nem jönnek vissza, de jól azoktól sem vagyok, sőt. A baj az, hogy fogyózom, szóval nem eszem ilyeneket.


Reggel iszok egy kávét (feketén), először pedig olyan fél 11 fele eszem. Amúgy jól megvagyok így, bár már előfordult néha, hogy nagyon sokat kellett állni, vagy pl. osztálykirándulás volt, és a végére már szédültem. (elmentünk túrázni, mindenki bereggelizett, ebéd olyan fél 2 fele volt, bolt ugye nem volt, én meg semmit nem ettem, szóval olyan 1 fele már rendesen szédültem. Azóta figyelek, hogy legalább 1 kifli legyen nálam.


Van még olyan, akinek hasonló problémái vannak? Tudom, hogy a reggeli fontos, de nem nagy tragédia, ha kihagyom, ugye?


16/L



2014. márc. 4. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Azért jó volna, ha reggeliznél. Az ad némi útravalót a napra.

Próbáld meg, kísérletezz, mi az, amit meg tudsz enni olyankor is, és legyen több a talomban, mert nem mindig kívánja az ember ugyanazt! Én sem tudok bármit megenni reggelire, bizonyos ételektől fizikailag is rosszul vagyok.

2014. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem tudok reggelizni,agykontrollal fogyókúráztam,és megszoktam,hogy délig nem eszem,csak iszom.nagyon jól megvagyok vele.Viszont ebédelek és vacsorázom is.
2014. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint nem, de ezzel egyedül szoktam itt lenni.

Ismertem valakit, aki rosszul lett a reggelizéstől. Én nem, éppen csak nulla, sőt negatív étvágyam és éhségérzetem van reggel. Az nekem NEM evésidő s nyilván nem nyomok le erőszakkal ételt a torkomon. Ha éhes vagyok, eszem, ha nem, nem, ebben egyszerű vagyok, mint a faék.

Szédülni nem szoktam, volt már, hogy délután 2-ig nem ettem, de ha elmegyek valahova, akkor persze viszek ételt (nehogy már éhes legyek étel nélkül, azt kerülni igyekszem :D), minimum 1-2 marék diót és mazsolát egy kis dobozban... Teljesítménytúrára pedig sokkal többet s valamikor délelőtt már elkezdem a zöldségeket enni, 10 km hegyi terep után pedig már nem nehéz kicsit komolyabban táplálkozni :D De kibírnám végig is, ha muszáj lenne, energiám van az előző napról. Fura, hogy egyeseknek nincs s azt mondják, a reggeli nélkül nincs erőnk... Elég gond, ha az elgyengülés ilyen gyorsan megy.


Egyébként én reggelizem, csak éppen 11 és 2 között valamikor (jobbára azért inkább 11 körül) :P Többnyire ez a legszolidabb étkezésem. Amikor picit korábban reggeliztem, akkor egy gyümölcs volt és kész, másra nem voltam képes olyankor.


Vannak többé-kevésbé hasznos tanácsok a táplálkozással kapcsolatban (s egy csomó tévhit is, persze), de igen kevés dolgot lehet fixen kijelenteni. Az emberek különbözőek. Szerintem roppant fontos, hogy hallgassunk a testünkre s úgy táplálkozzunk, ahogy neki jó, nem úgy, ahogy szokás és állítólag egyedül üdvözítő és helyes.

2014. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(Az előző hozzászólásom elején a válaszom a kérdésleírás utolsó mondatára reagálás, nevezetesen nem nagy tragédia a reggeli kihagyása. Ha a főkérdést nézzük, furán jött ki :P)
2014. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha neked így jó, akkor így van. Tényleg nem kellene minden kis butaságot megkérdezni.

Nekem is volt ilyen időszakom, most meg a reggeli a legfontosabb étkezés számomra, mivel hajnalban úszni járok, és ha nem eszem előtte, fele annyira sem bírom.

Lehet, neked is változni fog, de, ha nem, az sem baj.

2014. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mért ne kérdezhetne bárki bármit azért van ez az oldal,és nem kell mindenáron válaszolni rá.
2014. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknél reggel nem indul meg az emésztőnedvek elválasztása, pl. kevés sósav van a gyomorban. A leírtnak megfelelően péksütemény vagy kenyér ilyenkor is megehető, nem vált ki hányingert. Hasonló lehet a túró, zsiradék nélkül készített rántotta, lágy vagy főtt tojás. Viszont a fűszerekkel készített húskészítmények és zsiradékok már kiválthatnak hányingert. Folyadék fogyasztása mindenképpen ajánlott, mivel éjszaka nem volt. Önmagában presszókávé kevés, mert koffein tartalma fokozza a sósav elválasztását, tehát még hígítani kellene valamivel.
2014. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én reggelire fehérjét nem tudok enni, attól lesz hányingerem, pl. tojás, túró, virsli. Ha gyümölcsöt eszek, akkor meg savam lesz sok. De kenyeret (egy szelet teljeskiőrlésűt)vagy müzlit tudok és szoktam is, de sajnos mióta rendesen reggelizek, hízok is. Szóval azt hiszem egészségesebb lenne nem reggelizni.
2014. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) Akkor nem foglalkozom vele tovább, majd eszek később:)
2014. márc. 6. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!