Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jót tesz ez a sok banán,...

Jót tesz ez a sok banán, alma, narancs?

Figyelt kérdés
Napi szinten eszek banánt/almát , igazi narancsot kicsarva megiszom, de ezt napi szinten nagyon szeretem őket :) Ezzel milyen pozitív dolgokat teszek magamban hogy ilyen sokat eszek? Egészséges ilyen sokat belőlük ? Előre is köszönöm a válaszokat. 16/F
2014. márc. 12. 00:50
 1/8 anonim válasza:

Annyit írtál csak, h napi szinten, a mennyiséget nem írtad.

Amúgy egyedül a banánnál van az, h 5-6 dbnál többet naponta ne egyen az ember, mert székletbe bekavarhat. A többiből annyit eszel, amennyit akarsz, és igen egészségesek...és normális.

2014. márc. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Bocs, le maradt...ez a normális is. :D
2014. márc. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyik sem fog ártani. :) bár ahogy monták a banán ha sok nem jó, de napi 4 simán ok. A narancs a gyomrod tudja megbolygatni ha érzékenyebb mert a gyümölcssav bekavarhat. Ha nem tapasztalsz semmit, akkor nincsbaj. Rostos vitamindús blabla. Az alma szintén. A fognak is jó a rágás miatt (nem egy banán szint) viszont ez ha a fogad érzékeny szintén a savassága miatt furcsa lehet. (ezt tapasztaltam, olyan mintha elgyengítené. De nem mindig nem mindegyik alma... Szal passz.

Egy bizonyos mennyiség után viszont nincs értelme enni napi szinten, ugyanis a vitaminokat már nem fogja a szervezeted beépíteni. Kiürül. Inkább naponta 3-4 szeri adagban edd meg.

2014. márc. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Almaevés után egyből ne moss fogat. A többi ok.
2014. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó persze, minden alma után kirohanok fogat mosni a munkahelyemen...ez baromság pont, hogy nem ajánlják az azonnali fogmosás. Savas ételek italok után bizonyos időnek el kell telnie amig fogat moshatsz különben a fogkefével megsérted a felpuhitott fogzománcot. Míg ha hozzá se nyúlsz semmi bajod nem lesz tőle mert idővel visszakeményedik...

Baromság, hogy rohanni kell fogat mosni. Csoki után se rohanok nem pont alma után fogok ami az egyik legegészségesebb minden szempontból. A fogak épsége amúgy sem annyira ápolás kérdése, mint inkább genetika.

2014. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A többi okét úgy értettem, hogy csak ismételni tudnám. Én is úgy értem, hogy nem kell fogat mosni alma után. Remélem, csak az előző értette félre.
2014. márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen valóban félreértettem nem vettem észre a ne szócskát, bocsánat.
2014. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!