Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezek mégis mik? UNDORÍTÓ!

Ezek mégis mik? UNDORÍTÓ!

Figyelt kérdés

Vettem egy üveg csemege uborkát, amikor hazaértem és akartam betenni a hűtőbe éreztem hogy valami van az alján, megfordítottam és sok apró barna rizs formájú valami van rátapadva. Azt hittem először valami pékárúról a mag, de nem. Közelebbről megnézve látszik hogy valamilyen lárva vagy kukac vagy nem tudom. Undorító. Mi a fene ez? Mit csináljak? Vigyem vissza?


Képek:


[link]


[link]


2014. ápr. 19. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Fogod és letörlöd. Elvégre kívül van az üvegen.

De hogy abból a boltból mást nem vennék, az is biztos...

2014. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha az üvegen csak kívül vannak, akkor elég lemosni alaposan...mondjuk sokat elárul az üvegek tárolási körülményéről (vagy a boltban, vagy előtte egy raktárban, ki tudja?), de ha az üvegek légmentesen le vannak zárva, akkor az uborkának semmi baja nem lesz. de tényleg elég gusztustalan.
2014. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Legylarva. Hondolom valami romlott hust bekoptek es a kozeleben volt az uveg. De mint irtak, minek vinned vissza? Kivul van.
2014. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként Spar-ban vettem, és megyeszékhelyen lakom. Szóval nem egy vidéki kisboltról van szó.

Persze nyilván benne nincsenek, legalábbis nagyon remélem, de az egész uborkától megundorodtam.

2014. ápr. 19. 13:35
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
En a helyedben visszavinném,már csak azért is,hogy tudjanak róla.Takaritsák le õk és kérjenek elnézést.En nem tudnám már megenni,mert igazán undort kapnék.
2014. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Kifejeltetted a leírásból, hogy az üveg fenekének külső oldalán vannak (azaz nem belül !). Ezek valamilyen rovarnak a bábjai, feltehetően valamelyik raktárban a még bebábozódás előtt álló nyüvek az üvegek aljához (mindet védett helyre) húzódtak, aztán ott bebábozódtak. Az egyik okos dolog, amit tehetsz az az, hogy a blokkal együtt visszaviszed az üzletbe, ahol vásároltad (ha pár napja vetted) és ott kivered a balhét. Ha azonban régebben vásároltad és nálad már hetek óta van, akkor a saját házad táján kell körülnézned, mert nálad van valamilyen rovarinvázió a kamrában, vagy ahol tartod. Ez egyébként nem szégyen, legfeljebb kellemetlen, de gyakran előfordul. A különböző ételmolyok (lisztmoly) pete formában gyakran megtalálhatók egyes nyersanyagokban (liszt, dara, korpa stb.), kikelnek, eszegetnek a kis lárvák, bebábozódnak majd újra lepkék kelnek ki. Ha nyitott zacskók, dobozok vannak, akkor akár a kakaóporba is belemennek. Egyébiránt nem vészes, az uborka nyugodtan elfogyasztható és általában az egész élethez eléggé megengedően és pláne undor nélkül kell viszonyulni.
2014. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1 órája vettem, úgy döntöttem visszaviszem. Nem vagyok egy kényes, balhés típus esküszöm, de a rovarok bármilyen formájától idegrohamot kapok.
2014. ápr. 19. 13:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Jól mondta az a válaszoló aki légylárvát mondott. Ez határozottan az.
2014. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na visszavittem, gond nélkül kicserélték. Persze lehet ezen is volt anno csak ezt észrevették és már letörölték, tudom h annak amit visszavittem is ez lesz a sorsa, csak ugye amit nem tudunk, az nem fáj. :)

Köszönöm mindenkinek a gyors választ!

2014. ápr. 19. 14:03
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

És most megváltottad a világot.

Vagy legalább is +1 órára elfoglaltad magad valamivel.

Ha ez neked megért még egy utat, hogy kapj egy másik ugyanolyat, kedves egészségedre.

2014. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!