Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet feldobni egy...

Hogyan lehet feldobni egy egyszerű tükörtojást vagy rántottát?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyma, szalonna, sonka, bab, kolbász, virsli, főtt krumpli, paradicsom, paprika.. stb. Rengeteg mindennel fel lehet dobni.
2012. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tükör alá szelet bacon, vagy sonka, rántotta, omlett szinte végtelen, paprikástojás, zöldséges omlett, gombástojás ... stb.mindenféle maradékot el lehet bele használni, a végén reszelt satjttal is meg lehet szórni. ráolvad , nagyon finom.
2012. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam a rántotta: vöröshagyma, zöldpaprika összedinsztelve, rá a tojás, ez megy a tányérba, majd a teteje megszórva csípős törtpaprikával. Jöhet hozzá az ecetes ubi!

Persze meg lehet dúsítani karikára szelt füstölt kolbásszal, vagy szeretem még a gombás-rántottát.


(Mellesleg én annak vagyok a híve, hogy egy kaját egyszerre csak egyvalamivel "dobjam meg", legközelebb majd másvalamivel, így nincs az a helyzet, hogy állandóan ugyanazt a tömény ízt érzem-eszem)

2012. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Tükörtojás esetén legújabb "találmányom": a megsütött tojást 2 szelet vajas-kenyér közé rakom, rá karikára szelt kígyóubit, vagy paradicsomot, esetleg z-paprikát, és úgy eszem, se hideg, se meleg szenyóként! :)))

2012. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Egy, vagy akár két kézzel, úgy mint a palacsintát.
2012. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rántottát szinte bármivel, mi pl. imádjuk, amikor frissen szedett borsót párolunk alá + hagyma, bacon.

Tükörtojást pedig sajttal a tetején és baconnel/sonkával az alján.

De tényleg nagyon jó szendvicsnek is, sőt a múltkor sok zöldséggel csináltam rántottát és tortillába tekertük. Isteni volt! :)

2012. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tegnap ettem reggelire 3db tükörtojást. Először apróra vágtam a hagymát aztán ezt elkezdtem pirítani a serpenyőben majd felkockáztam a szalonnát olyan közepes darabokra, majd ezt is bele a serpenyőbe. A szalonna enged annyi zsírt ki magából, hogy elég legyen a tüktojnak, aztán a 3 tojást felütöm egy tálba és utána ráöntöm a hagymás szalonnás keverékre. Aztán addig sütöm így együtt őket ameddig olyan lesz amilyenre akarom. Utána kiteszem egy lapos tányéra és tépkedek a tetejére ömlesztett lapkasajtot. De lehet, hozzá rendes vékony szeletekre vágott trappista sajtot is tenni vagy reszelt sajtot. De nekem otthon most lapkasajtom volt. Aztán még persze sok mindent lehet hozzá tenni, pl: petrezselyemmel megszórni, vagy snidlinggel, vagy fokhagyma darabokat szórni a még meg nem sült tüktojhoz. Akár bacon hosszú csík szalonnát is süthetsz aztán arra ütni a tojásokat. Ehetsz hozzá különböző zöldségeket. Megszórhatod a végén a tüktojt sóval, borssal, pirospaprikával.

Szóval nagyon sokfélén lehet elkészíteni. :)

2012. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó ötletet!:)
2012. aug. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!