Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy lekváros zsemle (2-3 tk...

Egy lekváros zsemle (2-3 tk lekvár) ugyanannyi kalória, mint egy szendvics megtöltve 1 lapkasajttal,2 vékony pulykamell szalámival, némi ketchuppal, salátával és uborkával?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nem a kalória a lényeg, hanem a szénhidrát tartalma, glikémiás indexe. A lekvár tömény cukor, ennél rosszabb kaja nincs is. Teljeskiörlésű buciból szendvicset is csak reggelire, tízóraira érdemes enni, dél után már csak fehérje forrást, zöldségeket.
2014. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kivéve ugye a cukormentes lekvárokat...
2014. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azok is kártékonyak?
2014. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első! Ez azért nem igaz szerintem. Házi lekvárra gondoltam, ami nyilván nem a legegészségesebb, de nincs annyira teletömködve adalékanyagokkal, annál inkább gyümölcsökkel. Legalább ad elég energiát a suliban (legalábbis nekem). Azért a nutellánál és társainál biztos sokkal jobb. A kalóriára voltam kíváncsi :)
2014. máj. 7. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis.hu oldalát ha megnyitod, ot be tudsz írni mindenféle élelmiszert, és kiszámolja neked a kcal-tartalmat is, meg az összetételét is.



Egy zsömle 148 kcal.


3 tk lekvár 120 kcal


1 szelet lapkasajt 55

2 szelet pulykamellsonka 45

1 ek ketchup 10


a saláta meg uborka belefér a 19 kcal-ba.


Szóval kb ugyanannyi a kalóriája, de élettanilag a szendvics a jobb, mert nemcsak szénhidrátot tartalmaz.

2014. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!