Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha két fólia közé teszem a...

Ha két fólia közé teszem a befőtteknél a tartósítószert, az tényleg jól tartósít?

Figyelt kérdés
Évek óta teszek el mindenféle befőttet és lekvárt. De a szokásos eljárással: cukorral főzöm és késhegynyi tartósító a tetejére, majd száraz dunszt. Mivel idén megszületett a kislányom, szeretnék kimondottan neki eltenni befőttet cukor és bele tett tartósítószer nélkül. Találtam is rá receptet, de valahogy nem bízom abban, h gőzölöm illetve forralom és mehet a dunsztba. Ezért gondoltam, hogy a 2 zárófólia közé teszem a tartósítót. De nem tudom tényleg működik e.

#lekvár #befőtt #tartósítás #befőtt babának
2014. máj. 12. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről a módszerről már hallottam és aki ajánlotta annak kiválóan működött.
2014. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Dunsztban eltett befőtthöz felesleges tartósítószert adni. ha tiszta az üveg és elég meleg a befőtt, akkor az eláll tartósítószer nélkül is. És sosem használok tartósítószert, pedig rendszeresen főzök lekvárt, paradicsomot stb.
2014. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy a második mondta. Csak megerősíteni tudom.
2014. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Mi értelme a foliak koze tartósító szert tenni? Ennyi erővel tehetnek a lezárt üveg tetejére is.....
2014. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Régebben szoktak két celofán lap közé tenni szalicilt, vagy Na-benzoátot, és valóban működött.
2014. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A két réteg közé tett tartósítószer semmit nem tesz, de mivel ha rendesen, tisztán teszel el gyümölcsöt, vagy bármit, akkor teljesen fölösleges bármilyen tartósítószert, ezért mindegy.


Akiknek meg "müködött", azoknak elárulhatom, hogy enélkül is ugynaúgy elállt volna a befött, stb.


Már kb 30 eve teszek el mindenfélét, tartósítószert soha nem használtam, de eddig nem romlott meg gyakorlatilag semmi sem.

2014. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálom akkor tartósítószer nélkül eltenni. remélem megmarad! :)
2014. máj. 12. 13:44
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
A fóliák biztosan nem fognak megromlani. ☺
2014. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!