Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit egyek ha le szeretnék...

Mit egyek ha le szeretnék fogyni, de koplalni nem akarok?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt így fixen nem lehet leírni, de pl. sokaknak bejön a kevés szénhidrát. S ugye, a mennyiség sem mellékes, de tegyük fel, hogy annyit eszel, amennyivel jóllaksz. Az nekem szimpatikus mennyiség, sajna nem fogytam vele addig, mint kellett volna.

Sokféle fogyási módszer van és nem mindenkinek való ugyanaz.

2014. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szénhidrát szegény diéta be szokott válni. Egy átlagos ember 300-500 g szénhidrátot fogyaszt egy nap, ha ezt le tudod csökkenteni, akár 150-re az már jó.

Én 80-nál feljebb ritkán megyek, ha még is, akkor csak nyáron mikor megkívánom a jó lédús gyümölcsöket.


Nagyon fontos mindenek előtt, hogy olyan étrendet alakíts ki magadnak amit hosszú távon be tudsz tartani. Mert a fogyás nem egy gyors folyamat. Heti fél kg, de maximum 1 kg fogyás érhető el, zsírból. Ha többet fogysz, akkor sok az izomveszteség, ez pedig tónustalan testet eredményez.


Amit mindenképpen el kell hagyni: lisztes ételek (kenyerek, péksütemények, tészták stb), cukros ételek (sütemények, cukros italok stb). Gyümölcsből sem szabad túl sokat, 20 dekával elbír a szervezet, anélkül, hogy zsírrá raktározná. A tejtermékekkel is csak óvatosan, azt sem szabad túlzásba vinni.

De lehet bármilyen húsokat fogyasztani, zöldségeket, tojást, halat.

2014. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lényeg a liszt elhagyása és az ilyen pékáruk. Én ezeket hagytam el, és kb. 10%-kal eszem kevesebbet az eddiginél, és 2 hónap alatt 8 kg-ot fogytam. Persze mozogtam is mellette.
2014. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Salata,salata,salata"-(Gáspár Evelyn)
2014. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első voltam. Ha már a többiek írtak konkrétumokat, írok én is, de az a helyzet, hogy nagyon mások vagyunk, szerencsére nem kérdezted, mint a fogyós szekcióban szokták, hogy mennyit fogsz fogyni... Hisz ezt nem lehet megmondani még konkrét adatok mellett sem.

Én elhagytam a glutént, a sajton kívüli tejtermékeket, s egy csomó mást - van, aki ennél kevesebbtől már fogy nagy súlyfeleslegből, én nem. Nekem 80g körüli szintre kellett vinnem a szénhidrátbevitelemet, de akkor azért beindult a fogyás, 2000 kalóriával (kevesebbtől éhes voltam) és gyakori kilengéssel is (nyár volt, bulik, nyaralás :D). Sajna ez sem tartott elég sokáig, most talán több mozgás kellene, eddig is volt, de nem árt fokozni. Persze az egészség miatt is fontos a mozgás, az se jön rosszul, ha az ember kicsit erősebb... Nekem tetszenek is a szolidan domborodó izmok, akár nő valaki, akár férfi :)

Speciel én sok zsírt ettem, de valamit kellett, ekkora kalóriabevitelt ennyi szénhidráttal máshogy nem lehet megoldani, különösen, hogy a fehérjebevitelem sem kiemelkedő, csak elégséges (ha sokat edz az ember vagy nagyobb a kalóriadeficit, előnyös, ha több, nálam ezek a feltételek nem teljesültek. de a fehérjét sem jó akármeddig emelni, a legelszántabbak sem szoktak 2-3 g/testsúlykg fölötti értékeket ajánlani).

2014. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bumbi02 ***** válasza:
Hát bizony akkor mozogni kellene. Az ember akkor kezd el fogyni, ha több kalóriát éget el, mint amennyit bevisz. Ez ilyen egyszerű. Ha nem akarsz koplalni, akkor marad a mozgás.
2014. máj. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!