Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen orvos az, akihez akkor...

Milyen orvos az, akihez akkor mész tanácsot kérni, ha hízni vagy fogyni szeretnél? Étkezési tanácsok, stb?

Figyelt kérdés
Hogy hívják?

2014. máj. 5. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
dietetikus, de szerintem nem feltétlen orvos
2014. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Orvosok csak nyomokban tanulnak táplálkozásról, dietetukusok ugyan azt tanulják csak jóval bővebben, az oktatási anyag pedig dogmatikus, idejétmúlt és nem helytálló, már rég nem tudományosan megalapozott, egyszerűen túlhaladott.


Tehát ne menj ilyen emberhez tanácsért, mert amit ma az egyetemeken nekik tanítanak, annál te jobb információkat találsz a neten (ha ügyes vagy. ha nem vagy ügyes, akkor sem jársz sokkal rosszabbul mintha magabiztos de rossz tanácsot kapnál).

2014. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
dietetikus az akit keresel. S ne higgy az előttem szólónak.. vannak igen is nagyon tájékozott, felvilágosult dietetikusok.. a tudomány halad előre és az okos ezt fel ismeri. Én is ismerek ilyeneket:)
2014. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Vannak igazi, komoly és jó harcművészeti edzések (oktatók) Magyarországon. Ezek az összes ilyen típusú edzés (edző) kb. max. 5-10%-át teszik ki (felfele kerekítéssel, jó indulattal).


Gyakorlatban viszont: ilyen arányok mellett azt mondjuk, az a tapasztalat hogy Magyarországon a 'harcművészeket' a képzés minősége miatt bárki elveri, következtetéseket vonja le mindenki magának.


Szóval mit is számít ha elvétve akad 1-2 dietetikus aki valamiért 'selejtnek' számít annyira, hogy tovább lát a csapnivaló, betegségipart szolgáló téves tanokat alapul vevő egyetemi oktatáson? Szerintem nem számít semmit, egy kis jelzés értéke van miszerint az emberiségnek és az értelemnek lehet még jövője, de Gyula bácsi az elhízásával vagy a TÁPLÁLKOZÁS EREDETŰ krónikus betegségeivel nem fog dietetikustól hasznos tanácsot kapni.


Ahogyan Ödönke sem lesz soha az életben olyan 'karatemester' akit egy roma ne verne félholtra bármikor, mert most, ma így működnek ezek, az említett képzések hatásfoka.. meg lehet nézni milyen, nem nekem kell itt hinni. Csak nézni kell.

2014. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!