Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit egyek reggelire, hogy...

Mit egyek reggelire, hogy kibírjam délig energiával?

Figyelt kérdés

Minden nap ötkor kelek, hatkor reggelizem, többnyire szendvicset. (Barna toast vagy sima kenyér megkenve johurttal és paradicsom vagy paprika van benne.) Ez így szép és jó, de tízre, fél tízre rettenetesen éhes leszek, szevedek, de legközelebb csak délben eszem, mivel akkor van először (és az egyetlen) szünetem. Addigra konkrétan kopog a szemem. Délben nem eszem magam degeszre, mert akkor meg nem tudnék dolgozni (fizikai munka), de délután ötre megint nagyon éhes leszek. Ebédre nem szoktam tésztát/rizst!krumplit/kenyeret enni, csak fehérjét és zöldséget.

Azt gondoltam, hogy ez jó, és jónak is tűnt, ha nem lennék délelőtt és délután mindig olyan veszettül éhes.


2014. máj. 26. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Tartalmassab szendvicset.

Rántott húsos vagy sült húsos,fasirtos.

2014. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A majdnem sima kenyér sokakra hat így. Ahogy írták, legyen tartalmasabb, én a magam részéről inkább magkenyeret ennék, mert én azzal jóllakom, a sima kenyérrel nem. Az olajos magok rám jól hatnak s azok bekapásához akár még délelőtt a folyamán is elég pár másodperc... Annyid lehet, hogy van.

Nem tudom, mit eszel délben, de a fehérje és zöldség elég kalóriaszegény, sokat kell belőle enned, hogy jóllakj órákra, nem? Bár ha zsíros is, akkor OK, az energiát ad és nem lesz tele a hasad...

2014. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3-4 tojásos kolbászos, szalonnás rántotta hozzá 1 szelet rozskenyér
2014. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valogass, ezek kozul mindegyik megfelel az elvarasodnak:

Muzli (zabpehellyel, olajos magvakkal, mazsolaval es aszalt gyumolcsokkel-ezt egyszer osszekevered, utanna mar csak reggelente kimersz belole egy keveset) natur joghurtba keverve.

Turmix: banan+joreggelt keksz+tej+mez

Szendvics:tonkolykenyerbol, sajttal, felvagottal, tojassal, zoldseggel, majkremmel-amit szeretsz

Energiamuffin (hazilag, elore elkeszitheto)

Tojasomlett sajttal es sonkaval toltve, zoldsegekkel es 100% os gyumolcslevel

2014. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!