Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért vagyok rosszul a kávétól?

Miért vagyok rosszul a kávétól?

Figyelt kérdés

Lehet hogy volt már ilyen kérdés de nem pont ugyanilyen és kéne segitség.

Na szóval az van hogy eddig kb 2 éve úgy heti 2x (szal ritkán) csak amikor fáradt voltam ittam kávét a suli előtt hogy ne aludjak be, és semmi bajom nem volt tőle hanem felébresztett azt kész.

Na de most egy kis ideje amikor kávét iszom hányingerem van tőle de nagyon, mondták hogy egyek mellé valamit, hát az sem segitett, csak akkor volt amikor reggel ittam de most már amikor délután ebédután iszom akkor is tök kivagyok tőle... és nem értem hogy hirtelen miért nem birja a gyomrom



2014. jún. 21. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Esetleg koffeinérzékenység?
2014. jún. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
81%
A kávé sajnos nagyon rossz hatással van a gyomorra,gyomorfekélyt is elő tud idézni.
2014. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát de ha eddig nem volt semmi bajom tőle és most hirtelen igen akkor az lehet koffeinérzékenység?
2014. jún. 21. 17:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sok a savad. Én emiatt évek óta nem ihatok kávét.
2014. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és csak hányingerem van semmi más tünet
2014. jún. 21. 17:49
 6/10 anonim válasza:
100%
Hát épp ez az,hogy kávé nem rögtön fejti ki az azonnali hatást,hanem egy jó idő múltán.
2014. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Valószínű a gyomorsavaddal van baj, vagyis a kávé csersavtartalma még rátesz. Ez okozhat hányingert is sajnos.

Én sem bírom emiatt, nekem is le kellett szoknom róla.

Szóval nem koffeinérzékenység az biztos.

2014. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez van.

Nagyon furcsa, én minden reggel kávéval kezdem a napot, felébreszt nagyon jó!Délután már a gondolatától hánynom kell, néha ittam egyet délután is,hogy ne aludjak be, és felfordult a gyomrom, brutál hányinger.

Nem tudom mitől.

Nekem savproblémáim voltak, de már elmúlt.Epe gondjaim még vannak néha, ha olyat eszek.

2014. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Ismerősömnek pont ugyanez volt. Ő se kávézott rendszeresen, de egyszer csak elkezdett émelyegni tőle. Spuri ügyeletre, aztán egy hét múlva kórházba, hogy megtudják mi baja. Valami miatt neki 18 évesen alakult ki a koffeinérzékenysége. Azóta semmi kávé, cola, energiaital. Nem hasracsapásból írtam a hozzászólásomat. Első.
2014. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kólától semmi bajom meg a többitől, sőt azok inkább segitenek ha hányingerem van, szreintem nem a koffein lesz de köszi a válaszokat
2014. jún. 22. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!