Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van itt valaki olyan, akinek...

Van itt valaki olyan, akinek a gyomra nem bírja a sushit? Vagy a nyers hal/rákhúst teljes mértékben meg tudja emészteni az ember?

Figyelt kérdés

Persze ez függ a minőségétől. De nemsokára nyaralni megyek, és nem szeretném gyomorrontással indítani. Holnap mennék életemben először sushit enni, de fogalmam sincs, milyen reakcióra számíthatok magamtól, értitek - aki evett már ilyet, annak van ebből a szempontból rossz tapasztalata?

Előre is köszönöm a választ. :)


2014. jún. 24. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Minden ételre vannak alergiások, vagy olyanok, akiknek egyszerűen felfordul tőle a gyomruk. Ha az utóbbitól félsz, akkor már az illatán érezni fogod, hogy ez nem neked való. Ez előbbi meg csak próbálkozással derül ki.


Egyébként semmivel nem nyersebb a füstölt lazac mint a szalámi, amit minden nap eszel, szóval ezen felelsleges aggódni.


Én nagyon szeretem a sushit egyébként, szerintem érdemes kirpróbálni :)

2014. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Távol álljon tőlem, hogy elvegyem a kedved, nálam egy sziporkázó hányás lett a sushi-vacsora vége.
2014. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
A sushi egy algadarabbal (nori) körbetekert rizs falatka a közepén valamilyen töltelékkel, ami egyáltalán nem mindig hal, vagy rák, rengeteg zöldséges sushi közül is választhatsz. Tesznek bele még tojást is pl. A kedvencem az avokádós. A halasban pedig sokszor nem nyers hal van (én talán még nem is ettem olyat amiben nyers hal lett volna). Tehát a noritól és a rizstől semmilyen bajod nem lehet, gondolom a zöldségektől sem. Adnak még hozzá savanyított gyömbért, wasabit (zöld színű, erős krém)és szójaszószt, nem okoznak hasmenést. Halat nem kell kérni ha félsz tőle. És igen van olyan aki allergiás a tenger gyümölcseire, rákra, stb. ezt ki kell tapasztalni, de általában inkább bőrirritációt okoz és az sem mindenkinél, én pl. rengeteget eszem és semmi bajom tőle. Összességében úgy gondolom, hogy ha normál étterembe mennél, akkor nagyobb lenne az esélye egy gyomorrontásnak, mint a sushi bárban kapható kajáktól.
2014. jún. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
3-as vagyok, nekem is eszembe jutott az első sushi-élményem, azt éreztem, hogy most először valami igazán finomat eszek, mindig is utáltam a magyar konyhát és bizony amióta háztartást vezetek, japán ételeket főzök itthon is és lelkesen tekergetem a sushit. Persze van aki utálja a japán konyhát és ízetlennek tartja. Ki kell próbálni és akkor megtudod, hogy te mennyire szereted ezt az ízvilágot.
2014. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor egyértelműen szaglászással kezdjük majd. :D

Tulajdonképpen nem vagyok gyenge gyomrú, de ez mégis új lesz. :D

2014. jún. 24. 23:21
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha a sushitol bajo lesz, akkor meg is erdemled.


Gyakran eszem sushit, a kedvenc etelem. Sosem volt semmi problemam.

2014. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Egy barátnőm elvileg rosszul van tőle, de nem magától a haltól, hanem a gondolatától, hogy nem valami jól átsült dolog. Szóval nála inkább fejben dől el. Viszont a volt barátom annyira allergiás a rákfélékre, hogy volt, hogy kórházba kellett vinni, mert valami kajában volt rák, szóval nála ez miatt nem mennek a tengeri dolgok.


Én viszont imádom, mint minden más halas dolgot. Gyomorrontást szerintem tuti nem kapsz tőle. Egyél mondjuk 1-2 darabot. Ha nem esik jól, akkor ott kell megállni. Azt kizártnak tartom, hogy allergia nélkül bármi bajod lenne tőle, ha nem érzed, hogy rosszul esne és nem romlott. Romlott kaját meg bárhol ki lehet fogni, az nem a sushi hibája, nagynéném sima mezei főtt tojástól volt iszonyatosan beteg, pedig az aztán nem túl különleges.

2014. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hűha, meg is érdemlem? :D Miért, én öltem meg hozzá a halat? xd

Egyébként nem lettem tőle rosszul, de nem vált a kedvencemmé. Barátnőmmel voltunk, neki se nagyon ízlett. Lehet, hogy a keleti ízeket máshogy kéne megközelítenünk, biztos van, ami ízlene. :)

Utolsó: egyetértek. Ha viszolyogsz tőle/nem kívánod az ételt, nyilván nem esik jól, akkor meg....

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jún. 28. 01:07
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
En ma is azt ettem. Jeeee. Meg erzem az izet pedigmar fogi mostam.
2014. jún. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én túlságosan is megszerettem a sushit, és egy alkalommal egy kicsit sok lett, és a belem is kihánytam éjjel
jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!