Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy otthon...

Miért van az hogy otthon túlnyomórészt az asszony a főnök a konyhában, viszont a legnagyobb szakácsok mind férfiak?

Figyelt kérdés
Sőt, a vendéglátóiparban nagyrészt férfi szakácsok dolgoznak.
2014. júl. 2. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
bezzeg a menzákon mindig nők vannak
2014. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Talán mert a nők szívesebben főznek otthon a családjuknak, mint hogy karriert csináljanak belőle és stresszeljenek rajta?

Legalábbis én imádok sütni, főzni, új recepteket kipróbálni, kitalálni, ez a hobbim. Mégsem tudnám elképzelni, hogy egy étteremben brillírozzak. Az elvenné az egész varázsát.

De egyébként fogalmam sincs, miért van ez.

2014. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A férfiaknak van lehetőségük a hobbijukban kiteljesedni, de a nőkre a főzésen kívül is rengeteg feladat hárul.
2014. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A régebbi időkben a férfiak dolgozni jártak, az asszonyokra maradt az egész háztartás, élén a főzéssel.
2014. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem azért, mert nem bírják elviselni, hogy valamiben ne ők legyenek a legjobbak, leghíresebbek, legismertebbek. Lefogadom, hogy a legnevesebb "sztárséfek" otthon sosem ragadnak fakanalat, de elvárják, hogy megteremjen a tányéron az ebéd.
2014. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Joe001 ***** válasza:
0%

Egyszerűen azért , mert a férfiak jobban tudnak főzni ! :P

Persze azok akiknek van hajlamuk rá :)

A háziasszonyok ált. sablon szerűen főznek,sok egyéb dolog miatt nem érnek rá pepecselni , valamint a férfiaknak más az ízlés világa , másképp bánnak a fűszerekkel .

pl . én is tudok főzni , és másképp főzök , mint édesanyám.

2014. júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
A nők a családjukért főznek, és a férfiak a pénzért. vagyis a nőnek nincs ideje, mert másra vigyáz, viszont a férfi dolgozik.
2014. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Kultúra :) Ez az oka.


Megszokás, hogy a nő főz, mert ő marad otthon a gyerekkel hagyományosan, nem a férfi.

A legfejlettebb országokban ezen csak röhögnek. Mondjuk ott a faszi is otthon marad 1-2 évet a gyerekkel a nő helyett. Nincs vele baj sztem, egyikkel sem, nálunk ez a kultúra. :)

Nem ártalmas szokás.

2014. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

(az előző kommentelő vok)

DE amúgy szerintem azért látsz jó férfi szakácsokat, mert ritka, hogy pasi komolyan vegye a főzést a kultúra miatt.

Viszont nőknél mindenkinél elvárás volt - így a szar szakácsok is és a jók is főznek otthon.

Pasik csak akkor főztek, ha nagyon komolyan vették - akkor meg biztos, hogy jók benne :) Nem nagy vaszizdasz.

2014. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az elsődleges indok az, hogy a szakács szakma egy életstílus. A nők 95%-a előbb-utóbb gyermekeket szeretne, és ezzel egyidőben fel is adhatja ezt a szakmát, hiszen ha éjfélkor esik haza az étteremből, a gyerek meg 4-ig iskolában van, nyilván egy perc ideje sem jut rájuk. Ez egy anya számára nem élet.


Egy átlagos irodai munka ezzel szemben viszont összeegyeztethető a családtervezéssel is.

2014. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!