Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen más ételt lehet csináln...

Milyen más ételt lehet csinálni a kicsit kemény, szikkadt zsömléből?

Figyelt kérdés
és kiflivel és kenyérrel és kaláccsal. Sajnos nálunk sose lehet kiszámolni mennyi kell, ha nincs az a baj, ha van senki sem eszi. Valami édességet ha lehetne jó lenne, de más ötleteket is várok. Én ismerem a bundás kenyeret, édes bundás kenyeret illetve a mákos és diós gubát
2010. jan. 6. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Máglyarakás, zsemlegombóc (meg variáciok - pl. gombagombóc, sajtos gombóc), zsemlemorzsa
2010. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet piritani piritósnak, vagy francia hagymalevesre vajban piritott franciakenyér helyett.
2010. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szeletekre vágni, kicsit megpiritani és melegszendvicset csinálni belöle.
2010. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Zsemleszósz (köretként): megpirítani a kockára vágott zsemlét, sóval zúzott fokhagymát és vágott petrezselyemet, sót, borsot hozzátenni. Majd forró húslevessel felengedni és összemelegíteni. (én mikorba szoktam csinálni)
2010. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Máglyarakás
2010. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
HA nem sok, tedd be őket pár másodpercre a mikrohullámú sütőbe!:) úgy jól megpuhul, olyan, mintha friss volna.
2010. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Rakott kiflit.(Lehet kenyér,vagy zsömle is)

Felkarikázod a kiflit.Egy mirózható tálat kikensz margarinnal.Az aljára raksz egy sor kiflit(Ha nagyon száraz,megmártod tejben,de ne ázzon el).

Tetejére gyümölcs (ha kell cukrozva,vagy ha meggy vagy szilva,akkor egy kis fahéj is) megint kifli,gyümölcs stb.tetejéra kifli legyen.

A gyümölcs levét és egy kevés tejet (kb.félig legyen a tál a folyadékkal) öntesz rá,fólpackkal jól lezárod,és 10-15 percre közepes fokon átmelegited.

Műsik változat:

Főzöl keménytojást,és felkarikázod.

Kevés zsíron hagymát és gombát párolsz.sózva-borsozva,kevés oregánóval.

A tálba rétegezve lerakod:kifli tojá,gomba-tojás,kifli.Tetején kifli legyen.Öntesz rá 2 dl főzőtejszínt,vagy házitejfölt,lezárod és a mikróban átsütöd.Igen laktató és finom is.

2010. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia! a szikkadt kenyeret, zsömlét stb. kozkázd fel,zacskózd be és amikor fasírtot vagy töltöttcsirkét csinálsz előveszed.

mi, ha már sok összejött és felesleges, elvisszük a közeli tavakhoz a vadkacsák és a hattyúk nagyon hálásak érte.vagy ,ha van ismerősötök, aki háziállatokat tart /pl.csirke/ biztosan örömmel fogadja, esetleg néha

pár tojást is kaphatsz érte.szóval sokféleképpen lehet

hasznosítani és bizony a legnagyobb pazarlás a kuka.

Üdv:-e-

2010. jan. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok, az kimaradt, hogy le szoktam fagyasztani.

-e-

2010. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!