Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szoktatok borravalót adni a...

Szoktatok borravalót adni a Tesco futárnak?

Figyelt kérdés
Most próbáltam ki a házhozszállításukat, de a bankkártyás fizetés miatt bénának éreztem volna egy kétszázast a kezébe nyomni... Ti szoktatok nekik adni?
2014. júl. 16. 22:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%
a rosebb adjon bárkinek is borravalót.Max az étterembe. Megvan a fizetése hónap elején. Ennyi,minek kéne adakoznom még külön ? neki ez a munkája,megkapja érte a fizetését. De ha ennyire jószívű vagy,adakozz nyugodtan.
2014. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor pontosítok: olyanok válaszát várom, akik ésszerű keretek között nem ellenzik a borravalót.
2014. júl. 16. 22:54
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
én nem szoktam házhoz szállíttatni, csak pizzát, de ahogy a pizzásnak, úgy a tescós futárnak is adnék - főleg, ha rendszeresen rendelnék, akkor igyekeznék a futárral jó viszonyt kialakítani, hogy ne utálattal hozza hozzám a kaját. Nyilván borravaló nélkül is elvárom, hogy tisztességesen elvégezze a munkáját, de nincsenek illúzióim a futárok fizetésével kapcsolatban.
2014. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
2-300 Ft-t szoktam adni. Elfogadják, nem ciki, nem kellemetlen. Amikor rendeztél mindent, a papírok is aláírva, akkor a köszönéssel együtt nyújtsd át a pénzt.
2014. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy ilyen melós minimálbért kap. Enek sok oka van de sajnos az egyik hogy ezekbe a melókba belekalkulálják a jattot. Szóval ha nem nagy megterhelés neked adj.
2014. júl. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, legközelebb fogok adni.
2014. júl. 16. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy nincs házhozszállítási díj?

Vagy egy bizonyos összeg fölött ingyenes?

2014. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Változó a házhozszállítási díj, hely és idősáv függő, én most 300,-at fizettem, de ezt is hozzáírják a számlához, tehát elvileg nincs készpénzmozgás. Étteremben ha kártyával fizetek simán mondom hogy x Ft-tal többet húzzanak le, de itt szerintem ez nem működne, ez zavart meg :) Mondjuk ha jobban belegondolok, pl. benzinkúton is külön a kezébe nyomom a kutasnak a kétszázast ha lemossa a szélvédőt/tankol helyettem (nő vagyok, utálok tankolni), szóval ennek analógiájára adhattam volna szegény futárnak is. Legközelebb adok.
2014. júl. 17. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyinek örülnek a futárok, mert sajnos nincsenek túlfizetve.Ki mennyit szán neki.100-200tól 1-2ezerig.Ki mit engedhet meg magának,és ki mennyire tekint rájuk emberségesen.
2014. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem minden héten szállítanak a legolcsóbb idősávban, melyben 299 Ft a szállítási díj! Én minden alkalommal 300 forintot szoktam adni! Annyi még számomra is elviselhető, evvel még megéri nekem a házhoz szállítás!
2016. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!