Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi lekvár lesz?

Mennyi lekvár lesz?

Figyelt kérdés

Két kg gyümölcsböl átlagban hány liter (nem üveg) lekvár lesz?


Elöre is köszönöm, ha válaki válaszol.



2014. júl. 21. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt neked, magadnak kell megbecsülnöd, mivel nem osztottál meg semmiféle egyéb információt. Függ attól, hogy mennyi a kimagozási veszteség, hogy mennyi cukrot teszel hozzá és hogy mennyire sűríted be. Ezt ugyebár csak te tudod a maga konkrétságában.
2014. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-1,5 liter
2014. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm a választ, sokat segítettél.


1. A 2 kg-ot természetesen az elökészített gyümölcsre értettem.

2014. júl. 21. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van 2 kg kimagozott szilvád, amit sütőben "sütsz" 1 napon át cukor hozzáadása nélkül, akkor lesz belőle 1 liter sűrű lekvár. Ha 2 kg ribizlit 2 kg cukor hozzáadásával megfőzöl, akkor lesz 3 liter lekvárod.
2014. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó, ebben igazad van, ezért is csak kb adatot kérdeztem. De köszi, hogy újra írtál, a cukrot nem vettem figyelembe.
2014. júl. 21. 21:22
 6/6 A kérdező kommentje:
tegnap 21:26-os: nem mindenki alkoholista, hogy CSAK pálinkát tudjon gyümölcsböl elképzelni....
2014. júl. 22. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!