Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 28 évesek vagyunk, és szeretün...

28 évesek vagyunk, és szeretünk lekvárt főzni (évek óta szotunk főzni). Normális ez ebben a korban? Ti hány évesen főztetek először lekvárt? Most 25kg szilvát főzünk épp. A mai fitaloknál nem ez nem divat.

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mi is sokat főzünk, bár mi anyukámmal. Panelban költöztünk össze a párommal. Szoktunk meggydzsemet, őszibarack lekvárt, eperlekvárt, sárgabaracklekvárt. Nyami!!! A legfinomabbak, a bolti meg se közelíti az ízét.


Főzzetek, igazatok van!

2014. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Azt még hozzáteszem, hogy csak a nagymamám kertjéből származó gyümölcsből főzünk.


Ami kivétel, az a paradicsombefőzés. Azt a piacon venni szoktuk.

2014. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is ezt tanultam gyerekkorom óta, így minden évben teszünk el befőttet és lekvárokat, kovi ubit.

30N

2014. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal menyecske korom óta főzök be mindent, ami megtermett, vagy a szomszédokkal csereberélünk ezt-azt.

Jól teszitek, hogy így gondolkodtok, és ne is hagyjatok fel ezzel a szokásotokkal.

Ja, hogy mikor voltam fiatal menyecske ?:) hát , úgy bő negyven éve kötöttem be a férjem szemét, illetve a fejét, mert a szemét nem hagyta. Azt ma is nyitva tartja... :DD

2014. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
22 N. Normális. Mindig is főztünk nagymamával, anyával.
2014. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla, hogy a szülőkkel főzzük. Teljesen egyedül csináljuk. 28N és 29F
2014. aug. 5. 11:49
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Normalis. En fokent egyedul szoktam. 24 F
2014. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7/7 től kérdezném, hogy van feleséged?
2014. aug. 5. 12:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Én MÉG nem főztem, de ez részben azért is van, mert a családban majdnem mindig akad egy jótét lélek, aki főz helyettünk. :) Ugyanez a helyzet a savanyúságokkal is, amíg van anyós/sógornő/stb, aki gondoskodik róla, addig nincs elég motiváció, hogy én is kísérletezni kezdjek, de szerintem csak idő kérdése. :D 35/F
2014. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nincs. Tudom, hogy nincs normális lekvár a boltban, ahelyett, hogy tétováznék, és várnék arra, hogy valaha lesz, cselekszem: megcsinálom én.
2014. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!