Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy számomra érthetetlen...

Egy számomra érthetetlen dolog. Miért, mi az oka annak, hogy a virslit párban kérik, adják? Honnan ered ez a szokás?

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Soha nem vettem még párban, csak kilóra vagy darabra.

De régen a virsli párban volt az üzletekben, nem úgy, mint most.

2014. szept. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Két oka van. Régen össze voltak "kötve", tehát ha egyet megfogott az eladó, jött vele a párja is. Persze el lehetett (volna) szakítani, de egyel amúgy sem lakik jól az ember, tehát legalább kettő kell egy felnőtt emberre számolva. Manapság már tényleg egyesével vannak.
2014. szept. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg a juhbeles virslit párban árulták, és a vendéglátásban is úgy tálalták! Annyi volt egy adag.

Csak a nejlonhuzat bevezetése óta van ez a darabolás.

2014. szept. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is onnan ered ahonnan a párban árult kolbász is. Annak idején, mikor házilag csinálták a kolbászt sokkal egyszerűbb volt 2 egyforma méretű kolbászt egy bélbe hagyni és középen "elfojtani" (figyeld meg, a páros kolbásznál a pár két része között nincs megkötve, csak meg van csavarva a bél). Igy kevesebbszer kellett kötni és a tárolásnál/füstölésnél egy rúdra egyszerűen fel lehetett függeszteni (ki volt egyensúlyozva). Szerintem innen ered.
2014. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Előttem szólót tudom csak megerősíteni, a virsli, kolbász, hurka stb. tárolását, felfüggesztését oldották így meg régen, innen ered.
2014. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

1 darab virsli egy gyereknek sem elég.

És amikor a virslit érlelik, a bélnél fogva kettőt akasztanak fel, ezért adják általában kettesével.

2014. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es

azt a kolbásztöltögép csinálja. Beálitják a töltelék sulyát és amikor azt kinyomta megáll egy pillanatra amig megpörgeti a kilövö csövet az üres béllel, majd lö mégeggyet akkor meg visszapörög, és it.

A csomókötésröl álmodtok?

2014. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!