Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A kirántott sajt hasábbal...

A kirántott sajt hasábbal nagyon hízlal? 😁 írnátok olyan ételeket amit ehetnék, úgy hogy leszeretném adni a zsír fölösleget?

Figyelt kérdés
Próbálok egèszsègesen ètkezni, de úgy nem lehet, ha anyukám ilyeneket főz 😞 igaz megvan már a korom ahoz, hogy főzni tudjak, de nemtelik egyszerűen olyan sok zöldsègre, csirkemellekre, ès a stb. Így nehèz az ètrendet összeállítani, sőt lehetetlen.... Tippek, hogy mit tegyek ???

2014. szept. 17. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

A kirántott sajt, hasábbal még külön is hizlaló ételnek számít, együtt pedig pláne az.

A sok zöldség, és csirke mell, sem kerül több pénzbe mint a sajt, és a hasáb krumpli.

2014. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a szüleim nem fognak miattam zöldsègen meg ilyesmiken èlni, már próbáltam azt a megoldást is de elutasító választ kaptam..
2014. szept. 17. 09:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A csirkemell legalább olyan drága, mint a többi hús.

Nem kell állandóan rántott sajtot enned, és főleg nem sokat.

Egyél mindent vegyesen, és mértékkel. Akkor nem hízlal semmilyen étel sem.

A fölösleget úgy tudod legjobban leadni, ha sokat mozogsz.

2014. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom magyarban hogy vannak az árak de nálunk 1 kiló csirkemell majd öt euro... Kb 1500 Ft lehet...ès az az egy kiló szinte semmire sem elèg..

Szóval akkor ehetek egy pici tèglap alakú sajtot, pár szem krumplival ès úgy egy fokkal jobb? 

2014. szept. 17. 09:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobb ha nem eszel ilyesmiket fogyókúra alatt, de tapasztalatból tudom, hogy így sem lehetetlen lefogyni. Ugyanebben a cipőben jártam, mint te: édesanyám akkori élettársa csak ilyesmi hízlaló ételeket volt hajlandó enni, és mivel még nem volt saját keresetem akkoriban, nem tudtam magamra külön főzni, hogy diétásabban egyek. Ha nem akartam éhesen maradni este, meg kellett ennem a sült krumplit a sok rántott cuccal vacsira. Úgy oldottam meg, hogy nem ettem meg a szokásos adagomat, hanem a felét vagy negyedét ettem meg. Nehéz volt, de meg lehet állni. Mellette minden este tornáztam kb. 20-30 percet. 10 kg-t fogytam így, viszonylag gyorsan. Csak kitartónak kell lenni és nem hagyni el a tornát.
2014. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na hát igen nincs saját keresetem nekem sem, ès úgy nehèz, de akkor csökkentem az adagot 😉 ès mellette tornázok 👌
2014. szept. 17. 10:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kalóriadús ételek és kevésbé azok. A válasz leegyszerűsítése az, hogy ha többet égetsz el, mint amennyit beviszel, akkor fogysz, de legalábbis nem hízol. Ha nem is betűre van így, de elfogadható megközelítés.

Egészséges embernek semmiről sem szabad/kell lemondania. A kényszeres megszorítás többet árt mint használ.


Konkrétan erre az ételre: A zsíros sajt, a keményítőben gazdag burgonya eléggé kalóriadús. Ha bő olajban készül, abból is vesz fel. Gyakori kísérő a tartármártás. Az sem fogyókúrás.

A dolgon lehet picit javítani. A krumplit meg lehet úgy is sütni, hogy sütőlemezre szétterítitek, s csak gyengén locsoltok rá olajat.

A sajt is süthető pl. finomított olvivában, bár gondolom, az ott is nagyon drága. De kis odafigyeléssel lehet minimalizálni az olajfelvételét (Juj, a bundát nem is számoltam!).

A majonézt el is lehet hagyni, s idénysalátával enni, vagy savanyúsággal.

2014. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk ennél még drágább is a csirkemell (Budapest)
2014. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A leggagyibb trappista is drágább, mint a csirkemell, tehát azt írni, hogy csirkemellre nincs pénz, de rántott sajtra igen, az igen nagy baromság.
2014. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy kicsit megvédjem a kérdezőt: gondolom a sajt helyett tudnának csirkemellett venni, de ha az X fős családban csak ő szeretne azt a sajt helyett, akkor bukta a dolgot. Hiába írjátok hogy vegyen azt, ha a többiek nem akarnak, főleg, ha nem is közös kasszából megy a kaja. Olyankor sok helyen a családfő/kereső dönt, mit vesz az asztalra. Meg amúgy is többség dönt. :/
2014. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!