Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A kirántott sajt hasábbal...

A kirántott sajt hasábbal nagyon hízlal? 😁 írnátok olyan ételeket amit ehetnék, úgy hogy leszeretném adni a zsír fölösleget?

Figyelt kérdés
Próbálok egèszsègesen ètkezni, de úgy nem lehet, ha anyukám ilyeneket főz 😞 igaz megvan már a korom ahoz, hogy főzni tudjak, de nemtelik egyszerűen olyan sok zöldsègre, csirkemellekre, ès a stb. Így nehèz az ètrendet összeállítani, sőt lehetetlen.... Tippek, hogy mit tegyek ???

2014. szept. 17. 09:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igaza van az utolsó válaszolónak :(
2014. szept. 17. 11:55
 12/15 anonim ***** válasza:
47%

Például: A brokkoli és a cukkini fogyaszt, ezt eheted nagyobb mennyiségben is, mondjuk rántva, sütve, főzve, de arra figyelj hogy pl ha tejszínes cukkinit készítenél, akkor natúr joghurtot használj helyette, stb... :) Ezekből pl javasolhatod otthon, hogy készítsenek rakott cukkinit, brokkolit ( abban van hús!), és mellé neked készítsenek hús nélkül mondjuk párolva, valami öntettel, vagy valami hasonlót...


Vagy akár önmagadnak is készíthetsz ételt, és akkor senkit nem kell megkérned. Sőt még hobbinak is jó a főzőcske. :)

2014. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

A csirkemell szerintem is drága, szerencsére én soha életemben nem akarok olyasmit enni. Nem muszáj.

Tojást eszem, az olcsóbb és igen értékes cucc, szerintem sokkal finomabb is, már a jóféle házi, de ez ízlés dolga, persze.


Személy szerint megenném a rántott sajtot, egy kis nyers zöldséggel, jelen kedvencem az uborka (nem a kígyó) és a zöldpaprika, az utóbbi még elég olcsó :) Legalább szénhidrátot nem tolsz vele nagyobb mennyiségben, az a kis bunda jobb híján még belefér. A zsír nem gond, ha bírod és kevés a szénhidrát, sokan remekül fogynak vele, ára pedig igen kedvező, én kókuszzsírt használok s így sem az drágítja meg a táplálkozásomat :).


Ha kevés zsírt akarsz enni, az nehezít, viszont bejönnek az igen olcsó szénhidrátok... Pl. zab, hüvelyesek...

A zöldségekről már szóltam, nem hiszem, hogy sajtra telik, kilónként 2-300 forintos zöldségre pedig nem...

Nyilván ha zsír nélkül, csirkemellel és brokkolival akarsz jóllakni, az drága, roppant kalóriaszegények amellett, hogy nem a legolcsóbbak. De ahogy írtam, dobj mellé olcsó zsírt vagy szénhidrátot, egyéb fehérjét, meg lehet ezt oldani.

2014. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
A rántott brokkoli nem fogyaszt, az tuti. Özön zsírt tud felszedni, ami még jó, legalább nem kell 3 kilót enni belőle a jóllakáshoz (OK, a tojás és az egyéb benne levő miatt sem), de fogyasztani nem fog, amennyiben az ember nem térfogat alapján lakik jól. A kalóriaszegény zöldségek inkább drágítják az étkezést, ha nagyon rájuk alapozunk. OK, van, akinél működik, elég sokfélék vagyunk.
2014. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel a számold a kalóriákat dologgal kicsit ellenkeznék. Ne a kalóriát számold, hanem a szénhidrátot. Abból kell keveset bevinni. Zsírt lehet fogyasztani, csak ugye az általában együtt jár a szénhidráttal. Ha valamiben sok zsír és kalória van, de kevés szénhidrát, akkor az nem fog hizlalni, mert a zsír nem rakódik le, azt egyből felhasználja a szervezet, a szénhidrát rakódik le.
2014. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!