Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az éttermekben a grillezett...

Az éttermekben a grillezett sajtokat, zöldségeket ugyan azon a rácson, lapon grillezik, mint a húst? Érintkezhet állati zsírral a grillezett sajt, zöldség?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok, de étteremben készülünk ebédelni, ahol csak ez a szimpatikus vega menü van. Mit tudtok erről? Van esetleg szakács, éttermi konyhai alkalmazott itt?

2013. jún. 1. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Ennyire hisztis nem lehetsz. Ha rá is kerül pár molekula, nem tőled döglött meg az állat, szóval éldegélhetsz tovább az álomvilágodban és az ízét se éreznéd meg, csak képzelnéd, hogy ott van.


Amúgy igen, jó eséllyel ugyanazon a grillrácson, vaslapon készül, nem szaroznak ilyen hülyeségekkel. Ha szólsz előre érte még kapsz bónusz köpetet is rá.

2013. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen ugyanazon a lapon sütik.

Mivel ezeket az ételeket nem csak vegák eszik, így nyilván, csak a néhány vega miatt senki a világon nem fog venni félmillióért még egy rostsütőt, hogy azon süsse a zöldségeket.


Egyébként te magad is össze vissza beszélsz, hiszen a sajt is állati eredetű, és ha azt teljesen külön sütik, akkor is érintkezik állati zsiradékkal, mivel hogy abban is az van... okoska.

Egyébként a vaslapot minden sütés után "lehúzzák" teljesen tisztára, nincs rajta az előző kaja maradványa.


De ha még ez sem megnyugtató, akkor egyszerűen kérd meg felszolgálót, hogy külön sütve kérje ezeket a vegának hazudott dolgokat a szakácstól.

Persze ilyenkor azért illik beküldeni a konyhára legalább egy üdítőt, mert ilyen szolgáltatások nincsenek benne se a kaja árába, se a szakács fizetésébe. (felszolgálónak adni extra jattot ezért értelmetlen, hiszen semmi köze az ételedhez, nem ő csinálja)

Ennek ellenére egy valamire való helyen minden további nélkül megcsinálják.

2013. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Miért kell ilyen agresszívan válaszolni? És még a vegákra mondják, hogy ilyenek... A kérdező az "állati zsírt" valószínűleg a húsokból származó zsírokra értette, nem a sajtokra. A vegetáriánusok sajtot esznek, de húst, (ami közvetlenül egy állat halálát okozza) egyáltalán nem.

Kérdező, sajnos nagy valószínűséggel ugyanazon a grillrácson sütik őket. Esetleg ha serpenyőben sütik a zöldséget, akkor nagyobb a garancia rá, hogy nem kerül bele állati zsiradék.

2013. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Nem agresszív vagyok, hanem hozzáértő.

Egyértelmű, konkrét, és hasznos választ adtam, az, hogy kinek tetszik, kinek nem, pont leszarom.

Az állati zsiradék pedig állati zsiradék, semmilyen kitétel nem hangzott el, gondolatolvasó nem vagyok, és igenis, ez így ebben a formában megfogalmazva hülyeség!


És külön kérem, hogy ezt a válaszomat is pontozza le a roppant hozzáértő felhasználói közösség! Ilyen környezetben ez igazán nagy elismerés.

2013. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én hibám, a vegetarianizmus részbe kellett volna feltennem a kérdést, mert ott több a vega. Sok húsevőnek, köztük a barátaimnak is csak hisztis és válogatós vagyok.
2013. jún. 2. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!