Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kávéfüggők! Ha a kávéba...

Kávéfüggők! Ha a kávéba cukrot teszek akkor az kevesebb koffeint tartalmaz?

Figyelt kérdés
Veszekedtem egy fiuval, és le divatkávésoztam, azt mondta hogyha cukrot meg tejet rak a kaveba, akkor az ugyanugy kave. Szoval ha en feketet iszok o meg lattet akkor ugyanaz a hatas? Magyarazza el nekem valaki.

2014. szept. 17. 20:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a cukor, hanem a tej hígítja a kávét :D
2014. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért tartja magát ez a tévhit. Ha egy eszpresszónyi kávét felönt tejjel, lehet akármilyen híg, tök ugyanannyi lesz benne a koffein.
2014. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
Ugyanannyi koffeint tartalmaz, azt hittem ez mindenki számára logikus. A cukrot azért teszi bele az ember, hogy édes legyen. De a leírásodhoz is hozzászólva, nem, nem ugyan az a kettő. Ha feketén iszod, kevésbé van hatása. Igaz emberek, pont azt hiszik, hogy akkor erősebb, mert az íze is az. De valójában kell a cukor, a kávé felszívódásához. Kutatok bizonyították, hogy koffein + cukor, vagyis cukros kávé fogyasztása után a legaktívabb az agy.
2014. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1deci kavet megiszol cukor es tej nelkül,vagy cukorral es tejjel,attol abban ugyan annyi a koffein,csak tejjel nem olyan intenziv az ize.
2014. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Arányaiban persze a koffein, de az eredeti koffeinből nem fog elpárologni semmi sem a cukor vagy tej hatására. Hogy a tej gyengítené a koffein hatását, az kérdéses.


Viszont egy barom, aki divatkávésnak nevez mást azért, mert más az ízlése.

2014. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Ez most komoly?
2014. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbet nem, de nem lesz olyan keserű.
2014. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
79%
Raksz egy kilo liszthez.egy kilo cukrot.kevesebb buza lesz a lisztbe?qq (y) cukor am is energiat ad.
2014. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A cukor önmagában is felpörgeti kicsit az agyat
2014. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalatom az, hogy jobban élénkít ha tej nélkül iszom, ezt magamról tudom.
2014. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!