Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az olyan...

Szerintetek normális az olyan ember aki hadititokként kezeli az általa elkészített ételek receptjeit?

Figyelt kérdés

Nem szakácsra, mesterszakácsra vagy vendéglátói személyre gondolok hanem sima háziasszonyokra vagy férfiakra. Mert ha hivatásos lenne megérteném hogy nem mert neki abból profit van, de neten is meg magánéletben is nem egy olyannal találkoztam hogy kegyetlen jó kaját csinált és aztán meg mikor megkérdezték tőle hogy mi a receptje vagy hogy csinálta, flegmán lerázta az illetőt mint ha azt mintha volna neki hogy semmi közöd hozzá takarodj... csak éppen nem ezekkel a szavakkal... Más ember meg még büszkélkedik is vele meg örül neki ha más is elkészíti és sikerül neki ugyan úgy, ugyan olyan jó vagy jobbra, mint pl magam is, de az ilyen embereket meg végképp nem értem hogy mi bajuk...


Ti mit gondoltok erről az egészről, és az ilyen emberekről? Nektek is van ilyen ismerősötök?



2014. okt. 5. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, és nem, nincs ilyen ismerősöm.
2014. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Én ezt utálom ha valaki ilyen. Ha tőlem kérnek receptett szívesen adom.

Attól megyek még falnak ha valaki evvel a szöveggel nem adja: Sirba viszem maggamal ,hogy legyen mire emlkezni rólam.

Az ilyen ne tegyen fel receptet a netre , vagy ne ilyeneket főzön a vedégeinek aminek nem adja meg a recptet.

A férjem szerint ez tipikus kakas és tyúk esete : Amikor a kakas akar valamit a tyúktól: de az hülye kifogásokkal kéreti magát.

2014. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

na igen... meg igaz már nem találom, de youtube-on van vagy volt fent egy videó amin egy nő lángost készít és ilyet mond hogy a receptből direkt kihagy hozzávalókat amiket nem árul el meg részleteket az elkészítéséből mert az maradjon az ő titka... na ha ott mondta volna előttem a szemembe lekevertem volna neki biztos vagy kettőt, attól függetlenül hogy nő volt...


nem tudom ki hogy van vele de az ilyenek nagyon fel tudnak dühíteni...:/

2014. okt. 5. 11:41
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Én még nem találkoztam ilyen emberrel (szerencsére).

Eddig ha valami nagyon ízlett, mindig megadták a receptjét. És én is odaadom bárkinek. Nem titok :)

2014. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
és éppen erről a nőről jutott eszembe mielőtt még kitettem volna a kérdést, hogy az ilyenek tehetnének-e valamit ha valaki lemásolja, vagy valahogy rájön a receptre és közzéteszi valahol, akár neten akár bárhol?...
2014. okt. 5. 11:43
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Nincs ilyen irigy ismerősöm. Furcsállom ezt a hozzáállás. Mondjuk lehet, attól fél az illető, hogy a másik profitál belőle, pl. a saját neve alatt megnyer vele valami receptversenyt, vagy mit tudom én. Mondjuk engem még az ilyesmi sem zavarna. Szívesen megadom bárkinek az általam elkészített kaják receptjeit.
2014. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen :) éppen erre írtam hogy örülök ha elkérik, mert az biztosabb hogy tényleg ízlett a vendégnek mint ha csak mondja hogy ízlett...:D
2014. okt. 5. 11:45
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Agresszívnek azert nem kell lenni, kerdezo. Lekeverni neki egyet? Aztan milyen jogon? Mert nem osztja meg veled a receptjét? Aki fozni tud es rendben van az íz érzékelése, az siman megállapítja, hogy milyen alapanyagokból keszült az adott etel.az elkészítése meg olyan orult sokféle nem lehet, ki lehet kísérletezni.
2014. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
na de egy videóról hogy állapítsam meg hogy mi van benne ha nem mondja el? :O
2014. okt. 5. 11:53
 10/18 A kérdező kommentje:
meg a másik, ha nem mondja el hogy mit és hogy miből mennyit, akkor minek rak fel videót róla? :O
2014. okt. 5. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!