Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az olyan...

Szerintetek normális az olyan ember aki hadititokként kezeli az általa elkészített ételek receptjeit?

Figyelt kérdés

Nem szakácsra, mesterszakácsra vagy vendéglátói személyre gondolok hanem sima háziasszonyokra vagy férfiakra. Mert ha hivatásos lenne megérteném hogy nem mert neki abból profit van, de neten is meg magánéletben is nem egy olyannal találkoztam hogy kegyetlen jó kaját csinált és aztán meg mikor megkérdezték tőle hogy mi a receptje vagy hogy csinálta, flegmán lerázta az illetőt mint ha azt mintha volna neki hogy semmi közöd hozzá takarodj... csak éppen nem ezekkel a szavakkal... Más ember meg még büszkélkedik is vele meg örül neki ha más is elkészíti és sikerül neki ugyan úgy, ugyan olyan jó vagy jobbra, mint pl magam is, de az ilyen embereket meg végképp nem értem hogy mi bajuk...


Ti mit gondoltok erről az egészről, és az ilyen emberekről? Nektek is van ilyen ismerősötök?



2014. okt. 5. 11:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Talán mert a technikát akarta bemutatni?
2014. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Ez ismerős dolog és korlátozódik kizárólag ételreceptekre. Munkahelyen is vannak olyanok, akik titokként őrzik saját módszerüket, kno-how-jukat. Én hallottam olyan nyugdíjas gyógyszergyári szakiról, akit mindig visszahívtak egy adott készítmény elkészítéséhez, mert ha a gyáriak a leírt technológia alapján akarták elkészíteni, akkor sosem sikerült. Akkor meg ez az illető miért adta volna ki a titkot, amikor az neki anyagilag csak kárt okozott volna ? Ételreceptnél meg maga a siker maradt volna el, ha bárki más is meg tudta volna csinálni.
2014. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 bumbi02 ***** válasza:
83%

Aki fozni tud es rendben van az íz érzékelése, az siman megállapítja, hogy milyen alapanyagokból keszült az adott etel.az elkészítése meg olyan orult sokféle nem lehet, ki lehet kísérletezni.


Ezt azért vitatnám. Tudnék letenni olyan ételeket az asztalra, hogy a sót és a borsot találnád csak el ;) Tehát akármilyen jó is az ember ízérzékelése, annyi féle fűszer, alapanyag és eljárás van a konyha művészetben, hogy kóstolás alapján rekonstruálni nem lehet minden ételt.



Amúgy én sem értem, hogy miért kell titkolni a recepteket. Inkább szerintem "büszkélkedni" kell vele, ha már megkérdezi valaki, hogy "Azta, ezt hogy csináltad?" mondjuk el neki, és legyünk belül büszkék, hogy valakit érdekel a receptünk. Szerintem. :)

Amúgy az éttermek se igazán csinálnak titkot a receptjeikből, ha egy vendég megkérdez minket, hogyan készítettük a mártást, akkor elmondjuk neki.

2014. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Kb 4ezer forintbe kerul bejegyeztetni egy receptet a szellemi tulajdon hivatalba (marha tenyleg uj sajat recepted van) ami akar a sajat nevedet is viselheti (tobbek kozott igy maradt fenn a zserbo, a budapest szelet, ovari szelet...zacher torta ) persze ha valaki ket kanal soval tobbet rak bele, akkor mar mondhatja azt, h ez nem a peky85 rakottkrumpli, de ha pl fozoversenyre elegy akkor ott a zsuri a kisebb elteresek ellenere koteles a valodit megnevezni pl egy peky85 rakott krumpli alapot berakunk a sutobe majd kapribogyos ajvarral megkennyuk... Erted akkor mar nem tudnak megkerulni, ha meg elsunnyogjak es kiderul, akkor kovetelhetsz becsuletsertesel nyilvanos helyreigazitast. (penzt persze csak akkor ha ellopjak a recepted es pl az USAba bejegyzik es bomba nepszeru lesz.
2015. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%

szia nyilvános receptek videón.

https://www.youtube.com/watch?v=wgJLDaO1Ifo

2015. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2015. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2015. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2015. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!