Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell pontosan mondani...

Hogyan kell pontosan mondani a fán termő kemény mogyorót?

Figyelt kérdés
A földimogyorót kínálva nem úgy kérdezek rá a vendégemre, hogy kérsz földimogyorót? Hanem csak annyit, hogy kérsz mogyorót? De ha nekem bokorról való kemény héjú mogyoróm van, azt milyen mogyorónak hívják? Talán csak nem kell körbeírnom, hogy tudod, ez nem a földimogyoró, hanem az a másik fajta, ami bokron terem? Egyébként azt vettem észre, h sokan nem tudják, hol terem a kemény héjú!

2014. okt. 9. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát úgy, hogy kérsz mogyorót?

Ránéz a tálra, látja mi van benne, ha nem kér törökmogyorót, akkor nem vesz.

2014. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mogyoró az, ami fán terem. A másik földimogyoró.
2014. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Törökmogyoró
2014. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne keverd a dolgokat, van bokron és fán termő mogyoró is, előbbi az európai avagy közönséges mogyoró, utóbbi a törökmogyoró, igaz, nagyon hasonló a termésük.
2014. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mókusmogyoró
2014. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elé rakod és majd eldönti, hogy szereti-e és kér-e :)
2014. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, már most hasznos válaszokat kaptam. Az a helyzet, h mielőtt feltettem a kérdést, beszéltem ismerősökkel és ők sem tudták milyen mogyorónak nevezzék, de csak mogyorónak egyikük sem nevezte volna. Mogyorónál mindenki a földimogyoróra gondolt. Tehát én is ezek után már tudni szerettem volna a megkülönböztető nevét. Nekem ezek után az egyik válaszoló elnevezése volt szimpatikus, és ezen túl mőkusmogyorónak fogom nevezni. Nagyon szeretem a lila héjút, minden évben veszek fél kg-ot és télen ezzel és dióval pótolom az E és B vitaminokat. Még egyszer köszönöm a válaszokat! Szép estét mindenkinek!
2014. okt. 9. 20:50
 8/9 anonim ***** válasza:

földimogyoró - Erdnuss

mogyoró - Haselnuss

dió - Walnuss

2014. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez is jó! Köszi szépen!
2014. okt. 10. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!