Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A "Turmix" szót miért használj...

A "Turmix" szót miért használják a magyarok, ha az valójában csak egyetlen a sok konyhai mixermárka közül?

Figyelt kérdés

Miért terjed el egy-egy márkanév tévesen ilyen formában? Pl.

stihl = láncfűrész;

traffipax = sebességmérő;

turmix = konyhai mixer;

jeep = terepjáró;

hilti = ütvefúró;

rama = margarin



2014. okt. 23. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Butaságot kérdezel, és buták a hasonlataid is.

Gondold végig a szó/szóösszetétel eretedeti jelentését, aztán talán magadtól is rájössz. Ha nem, olvass utána...

2014. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Milyen szóösszetétel? Ez egy konyhai kisgépeket gyártó svájci cég neve. A turmix szót egyedül Magyarországon használják ebben a formában.
2014. okt. 23. 19:56
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Tévedésben vagy, ezért hibás a kérdésed!

Láttál már olyan, betonszállító autót, amelyiknek forog a dobja?

Az is turmixol, ám nem konyhai gép.

Turmix a tejből és gyümölcsből álló ital is.

.

A turmix szót az angol TURn (forog, forgat) és MIX (kever) igék kiemelt betűiből eredeztetik!

.

Az általad említett "traffipax" melyik cég márkaneve?

2014. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha a traffipax betűit összekevered, hozzáadsz párat, majd néhányat elveszel, akkor kijön az, hogy Rendőrség. Először én se hittem el, de kipróbáltam, és tényleg!
2014. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy közismert márka egy köznévvé válik, ismert nyelvtani jelenség. Jó példa a jeep, anno meg mindig a Xerox-szal példálóztak (eredetileg ha jól tudom, papírmárka, ma már a 'fénymásolás' szó szinonimája).

Asszem viszont a turmix és a traffi tényleg nem jó példák, egyszerűen külföldi szavak, amik átveszik a magyar megfelelők helyét (ha volt egyáltalán).

2014. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sokan hívják Fantának a szénsavas narancslevet.
2014. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Traffipax: Sebességmérőket gyártó düsseldorfi cég termékének márkaneve. [link]

Turmix: turmix.ch

2014. okt. 23. 21:09
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Most okosnak gondolod magad, mert a kérdés kiírása előtt kiguglizták pár dolgot? :D

Egyébként a konyhai mixert, én mint kézimixer (elektromos habverő) ismerem. A turmix pedig egészen más:)

2014. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Flex-sarokcsiszoló

Flex-ütetlen cola...


Erre varjál gombot : Banánturmix!na akkor ez hogyvan?

- banánból készült turmix vagy ezek szerint egy banánból készült turmixgép lenne? És amúgy is van benne tej :O elgondolkodtató...

2014. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem csak "a magyarok" használják, máshol is létező jelenség.
2014. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!