Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a rantotthus...

Mit gondoltok a rantotthus kompottal parositasrol?

Figyelt kérdés
Borsodban talakoztam vele. Nekem fura volt.

#étel #Borsod #rántott hús #kompott #nepi konyha
2014. okt. 29. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Sok tájékon esznek a rántott vagy sült húshoz saláta helyett befőttet vagy kompótot, és nagyon finom.

50-61 évvel ezelőtt ez általános volt, főleg télen. Akkor as káposztán vagy savanyúságon kívül nem volt miből salátát készíteni. Maradt a befőtt.

2014. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Alapvetően inkább pártolom a sült húsokat különféle friss vagy sült, főtt gyümölcsökkel.


Ez a kompótos rántotthús olyan koli/proliverziója ennek kb.

2014. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Én pörkölthöz szeretem a befőttet nagyon, de sült/rántott húshoz is.
2014. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Én BAZ megyei gyerek vagyok, nekem nem ismeretlen.
2014. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen megszokott párosítás. Nem mindenki szereti a savanyúságot a húsfélék mellé, sokan esznek inkább hozzá kompótot, befőttet.
2014. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Ha már, a sülthúst párositjátok gyümölcsel/beföttel, akkor meg szabad említeni a svéd pecsennyét.

Abban egy vagy két sor aszaltsilva töltése van.

[link]

[link]

2014. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
97%
nem kimondottan a rántotthús mellé, hanem sültek mellé szoktak felszolgálni olyan kompótot ami édes és savanykás gyümölcsből készül pl. szilva, nincs ebben semmi proli...
2014. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Én szeretem és rizses húshos is finom a befőtt, kompót.
2014. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez ilyen nincs otthon más, rögtönözzünk valamit kajának számítana, ha ÉN csinálom. Úgy nőttem fel, hogy mindig mindenhol valami krumplis körettel volt együtt, esetleg rizzsel. Vendégségben meg csak simám furcsa lenne, hiszen pár percel ezelőttig nem is tudtam erről a párosról, de hát ahány ház annyi szokás.
2021. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!