Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Holnap ebédre házinyulat...

Fityuka kérdése:

Holnap ebédre házinyulat szeretnék grillezni. Ilyen formában még nem ettem. Rossz nem lehet. Ma még be szeretném pácolni. irnátok páclé receptet? evett már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Bocs De most láttam a kérdésed: Gyakran csinálunk házinyúlat. Ezért irom,hogy 1nap alatt nem puhul,meg a hús.

Nem csak páclébe teszük a húst,hanem a húst kenjük,be: Mivel nagyon száraz a húsa ezért tüzdeld meg szallonával,és fokhagymával.

A nyúlat.1 mustárral kend be,erre,kenj,pirosaranyat.Majd olajba tedd bele. Az oljba tegyél babér levelelet,fokhagymát,rozmaringot,vöröshagymát felkarikázva, 1dl,fehér bórt. 3napig kell állnia. Ha tepsibe sütöd akkor folia alatt 150C-on 1,5 óra majd ha átsült akkor magas hő fokon rápiritani.

Sózni nem kell,mert ami a pirosaranyon van az elég .

2011. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm,ki fogom így is próbálni.

az internetröl töltöttem le pácléreceptet.abban állt egy napig,de nekem nem jött be.ecet ízű,kissé savanykás lett.

eddig ami finom volt azt soha nem pácoltam.

fogtam a nyulat beszurkáltam,foghagymagirizdet,füstöltszalonnát és vegetát raktam a lyukakaba.

kívül is beszórtam vegetával.alá a tepsibe pici olajat,vizet ,összeszelve répát,petrezselymet,vöröshagymát,2 babérlevél,pár szem szemesbors,és fóli alatt puhítottam.

végén tejföllel lekentem,és pirosra sütöttem.a husi mellé a vele sült fözelékfélét tálaltam összetörve.nagyon ízletes,de akkor meg minek pácolni?

2011. okt. 3. 09:32
 3/4 anonim válasza:
0%
köztudott hogy nyulat grillezni nem szabad, meg enyhe mérgező hatást vált ki... pörköltbe meg bármilyen más formába lehet, de grillezve hasmenésen át a hányásig rosszul lehetsz.
2011. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

honnan van a nyúlban méreg?

és honnan tudja az a méreg ,hogy most éppen grilleznek,és elő kell jönni?

vagy a pörköltnél talán kifől belőle?

vagy csak az ideges nyúl mérges?

2011. okt. 26. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!