Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Érdemes megvenni a zöldségeket...

Érdemes megvenni a zöldségeket, gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

Ilyenkor télen (meg gyakran nyáron is), kénytelenek vagyunk a bolti paprikára, paradicsomra stb. fanyalodni. Ugyebár mindenki tudja, hogy ezek tápoldatban nőnek (pl. répa), vagy még zölden szedik le őket, hogy ideérve jók legyenek (pl. banán).

Érdemes őket azért megvenni? Van bennük vitamin egyáltalán? Íz alig, azt tudom, de vajon vitamin és rostok vannak bennük?

Azért kérdezem, mert rosszul étkezem és át kéne váltani a több zöldség és gyümölcs evésére, de ha a bolti termékek ennyire rosszak akkor fölösleges, és inkább termesztenem kéne.

Tehát: van a bolti zöldségeknek gyümölcsöknek egyáltalán rost- és vitamintartalma? Vagy mérgezőek, és nem is szabadna őket megvenni?

Köszi a válaszokat!



2013. márc. 16. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom , de erre én is kíváncsi lennék bocsi
2013. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Bolti zöldség is a termelőtöl kerül a boltokba .

Ha tartasz a bolti zöldségektöl akkor keres termelői piacokat ott közvetlenül a termelőtöl tudsz vásárolni ::

Zöldségek és gyümölcsök tartalmaznak rostokat és vitaminokat is : Minden zöldség és gyümölcs más vitamint tartalmaz.


[link]

2013. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A rostokat egészen biztosan tartalmazza a bolti is, szerintem a vitaminok többségét is. Nem mérgezőek, olyan gázzal érlelik amit a gyümölcs maga is kibocsátana.


Ha félsz ezektől / spórolni akarsz akkor soksok befőttet, lekvárt, dzsemet kell az idényben készíteni. Fagyasztás is jó, csak nincs mindenkinek 600l-es fagyasztója.

2013. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyáron vásárolom meg a piacon, amikor a legolcsóbbak, és a fagyasztómat (=másfél fiók) télire ezekkel tömöm meg. Ilyenkor minden héten van valami leves, vagy főzelék, ami zöldség.

Borsó, karaláb, karfiol, zöldbab, tökfélék (reszelve főzeléknek a fehér tök, szeletelve panírozva a pattiszon, cukkini), zöldpaprika, paradicsom, répa-gyökér, petrezselyem.

A húsfélék ára egyik hónapról a másikra nem emelkedik olyan drasztikusan, mint a zöldségféléké. Nyáron a piacon pl. egy egész kiló zöldpaprikát vásárolhatsz 120-130 Ft-ért, ilyenkor viszont egyetlen darabért is minimum ennek a dupláját elkérik. Ugyanez a többi zöldféle esetén is, és az az előnye is megvan, hogy a nyári napon érett cuccokat raktad el. Legalábbis nagyon remélem, hogy a piaci kofától szabadföldit vásárolok.

2013. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Egy kicsit nyugodtabb lettem most :) Jövő télre beütemezem a fagyasztást. És ugyanúgy fogom fogyasztani őket, mert ezek szerint tartalmaznia kell vitamint is, rostot is :) Köszi a válaszokat!
2013. márc. 16. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes!

Még annyit, hogy általában egy zacsiba egy-egy főzésre való adagot szoktam rakni. Kivéve a zöldpaprika és a répa-gyökér. A zöldpaprikát karikára szelem (a csutka nem foglalja a helyet), a répa-gyökérből ami húslevesbe, vagy száraz bablevesbe, azokhoz is kiadagolom és úgy zacsizom. Amit viszont karikára szelek, mert bármibe mehet, abból egy-egy zacsiba amennyi csak belefér, ugyanúgy a zöldpaprikából is. Amikor szükség van rá, hozzáverem az asztal széléhez, letörik belőle valamennyi. Ami kell kiveszem, a többit rakom vissza. Így nincs tele zacsival a fagyasztó.

Másrészt ne összekösd a száját, hanem csak símán hajtsd vissza, és vagy cellux-szal, vagy (én tűzőgéppel) tűzöm le, így a takaros, lapos zacsik egymás tetején szépen, szorosan, kis helyen elférnek.

2013. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, megfogadom a tanácsaidat! :))
2013. márc. 16. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!