Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teát ízesíthetek narancslével?

Teát ízesíthetek narancslével?

Figyelt kérdés
Nem szoktam bolti citromlevet használni tea ízesítéséhez, inkább meg veszem a citromot, ki facsarom és úgy ízesítem a teát. Meg tehetem ugyan ezt narancsal? Nem lesz undorító vagy rossz tőle a tea?
2015. jan. 31. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
dehogy lesz rossz. a citroménál gyengébb az íze, de reszelt narancshéjjal is szeretem.
2015. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Sokszor csinálom így, kiváló gyümölcstea készíthető belőle.


Mikor még nem volt mérgező a citrusfélék héja, a kicsavart narancsokat is beledobáltam a forró vízbe, és letakarva áztattam.

Így a héjában lévő aromás illóolajok beleáztak a teába, ami még intenzívebbé tette.

Egy pár órás hideg vizes áztatás, és alapos mosás után ezt még most is meg lehet tenni, vagy ha direkt olyan narancsot veszel, amit nem kezelnek mérgekkel.


Ami szintén jó, viszont kicsit lehet, hogy undorító, ahogy te mondtad, hogy nem csak a szűrt narancslevet teszem a teába.

Citrusfacsarón tök szárazra csavarom, csak a magokat szedem ki belőle, és az egészet, minden rosttal gyümölcshússal együtt beleöntöm a teába.

Nagyon finom, csak szokatlan, hogy zavaros a tea, és kis narancsdarabok úszkálnak benne.

2015. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!