Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért használják egyes emberek...

Miért használják egyes emberek étkezéskor a villa domború oldalát az étel szájba helyezésére?

Figyelt kérdés
Szoktam látni néha (inkább nőknél), hogy pl. étteremben úgy esznek, hogy a villát lefelé fordítják, és nem a homorú részére pakolják az ételt, ahol logikus lenne, hanem a domború felére egy kisebb adagot, azt egyesúlyozzák a szájukhoz. Ennek mi az értelme? Sznobság, valami hagyomány, vagy van benne bármi ésszerűség is?

2015. febr. 13. 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Angliában ez a "komilfó". Ha "lapátolsz" a villával, az olyan, mintha nálunk kézzel ennél.
2015. febr. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Angliában az elitnél ezt az etikett.
2015. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Finomkodó angol szokás, mint a csészét a kisujj eltartásával fogni.

A franciák kinevetik, a magyarok lenézik az ilyesmit.

Minkettőnek igaza van...

2015. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De az angolok sem a domború felén egyensúlyoznak, hanem a domború felével felfelé szúrják bele a villa hegyét az ételbe.. És mégpedig azért, mert az etikett kimondja, hogy a villa hegye nem mutathat az étkező partnerünkre, mert az a fenyegetés és agresszió jele.


Természetesen ezt a királynőn kívül nem sokan alkalmazzák. És teljesen kizártnak tartom, hogy bárki ezt csinálná Magyarországon. Én személy szerint még soha sehol nem találkoztam ezzel. Angliában sem.


Ha te ilyet láttál Magyarországon, akkor szerintem szimplán csak fogyatékos volt, és játszott az étellel.

2015. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha a villa hegye ilyen veszélyes a partnerre, akkor mit szóljon a késünk? Remélem, nem találják ki, hogy azt meg az élénél kell fogni inkább... :)))

Torzul a világ...

2015. febr. 14. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!