Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol tanulhatok meg egyszerűbb...

Hol tanulhatok meg egyszerűbb ételeket főzni?

Figyelt kérdés
Tudtok-e olyan, nem online, hanem a gyakorlatban működő főzőtanfolyamot, Bpesten, ahol, egy hetven éves, özvegyen maradt ember megtanulhatná a főzés alapjait?A maximális tudásom, egy rántotta, vagy egy tejbegríz. De hát nem lehet állandóan azt enni! Nem akarok szakács lenni, de legalább az alapvető élelmiszerek elkészítését elsajátítani!

2015. márc. 21. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még sose találkoztam alap főzőtanfolyammal, szerintem azért mert az alapokat otthon is nagyon könnyen meg lehet tanulni; biztos vagyok benne hogy neked is menni fog. Egy jó, részletes receptből mindent el lehet készíteni akkor is ha nem tudsz főzni.
2015. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs esetleg szomszéd vagy ismerős akit meg tudnál kérni hogy segítsen?
2015. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban jársz, ha a you tube-on megkeresed azt az ételt, amit fözni akarsz. Ugyanis gyakorlatilag mindentröl van videó és akkor a legegyszerübb megtanulni, ha látod azt, hogy hogyan készíti el valaki.

Adott esetben meg tudod többször nézni, egyes részleteket újrajátszatni.

2015. márc. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nyugdíjasoknak az önkormányzat biztosít nagyon olcsón ételhordási lehetőséget, van aki ingyen kapja, más meg pár száz Ft-ért. Nálatok nincs ilyen? Van akinek ki is viszik. Amúgy tényleg lenne igény a fiatalok részéről is ilyen tanfolyamra, lehet, hogy van is valahol.
2015. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igan, amit a 3-as írt az is jó, szerintem is jobb, mint egy tanfolyamon kapkodva utánozni amit mutatnak, mert itt többször megnézheted, tele van ilyenekkel a youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=Q2mtfxXtcS4

2015. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Javaslom, hogy vásárolja meg Horváth Ilona szakácskönyvét! Abban a klasszikus, magyar ételek, alapvető fogások találhatók, úgymint tésztafőzés és különféle tészták készítése, főzelékkészítés és különféle főzelékek, pörköltes fogások készítése, raguk, feltétek, húskezelés stb. Nagyon könnyen kezelhető, alapos könyv, azzal biztosan boldogul.
2015. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Minek ahhoz könyvet vásárolni? Mit láthatjuk internet elérhető ezek után ott egy csomó recept és videó.
2015. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

A "minek ehhez könyvet vásárolni" kérdés nem beemelhető számomra.


Ahogyan az sem komplikált, hogy ha valaki, (s hetven környékén sokan vannak így!!!) esetleg pc-vel rendelkezik, az tipikusan nem a konyhában van. Főzés közben (!) pedig nem tud berohangálni percenként a szobába, ha segítségre van szüksége. Például.


Meg az se nagy baj, ha a szakácskönyvre kicsit ráfröccsen a paradicsomleves, míg egyéb eszköz esetében ... stb.

2015. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Otthon.
2015. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nem leptek meg, hisz a net is tele van receptekkel, a TV-ben is van egy csomó főzőműsor. Mindezek nekem is eszembe jutottak. Akár házhoz is szállítják a kaját, nem is túl drágán, de akkor, abban az időben, amikor hozzák otthon kell lenni.

Én azért tettem fel így a kérdést, mert azt képzeltem, hogy hasonszőrűek társaságában lehetek, akikkel egy ponton azonos az érdeklődésünk, és amellett, hogy tanulunk, még barátságok is kötődhetnek.

De, minden válaszolónak köszönöm a segítő szándékot!

2015. márc. 21. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!