Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van más íze a víznek,...

Miért van más íze a víznek, ha műanyag, ha porcelán vagy ha üvegpohárból isszuk?

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Én nem éreztem még más ízét bogaram !
2015. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Mert beképzeled
2015. márc. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az sokat számít, hogy egy üvegpohár mindig hidegebbnek érződik, mint egy műanyag flakon, de még a porcelán is. Lehet a víz egyforma hőmérsékletű, de az érzékelésben ez számíthat.

Ahogy a pohár alakja is. Egy műanyag palackban másképp örvénylik a víz, mint egy egyenes, széles pohárban. És mivel az ízlelőbimbóid többnyire pici árkok partján vannak, amibe bejutott anyagokat tudják ízlelni, így egy gyorsabban áramló folyadék sűrűbben, könnyebben átmoshatja azokat, kevésbé lesz akár nyál íze. Minimális dolgok, de belejátszhatnak.

2015. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
100%
Mert olyan fantasztikusan szubjektív az ízlésünk, hogy lehetetlennek tűnő dolgok képesek befolyásolni. Tudtad például, hogy ha a fehérbort hihető vörösre fested és szó nélkül leteszed egy gyanútlan áldozat elé, akkor kimondottan vörösbornak fogja érezni? (Beleértve a borkedvelők nagy részét is.)
2015. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!