Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Más óvodákban is polikarbonát...

Edelin kérdése:

Más óvodákban is polikarbonát tányérokból esznek a gyerekek? Nemrég cserélték le az óvodában a porcelán étkészletet 07-es műanyagra.

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam,hogy a 07-es jelölésű polikarbonátból szivároghat a BPA,ami felborítja teljesen a gyerekek hormonháztartását.Kíváncsi lennék egy szakértő véleményére is, hogy ez tényleg így van?Aggódom!

#Káros műanyag #PC műanyag
2014. nov. 15. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem is ez a szakterületem de okleveles vegyészként én meleg kaját nem szívesen eszem műanyag tányérból. Teflon, polietilén, polipropilén még rendben van, de pvc, polisztirol, polikarbonát, pet már kevésbé. Mondjuk a sok színezett hiperolcsó kínai porcelán esetében se jobb a helyzet.
2014. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
58%

Osztom az előttem hozzászóló véleményét. Vannak veszélyes és kevésbé veszélyes műanyagok. Minden műanyagon található egy háromszög jelőlés benne egy számmal. Ezek a számok 1től 7ig terjednek és mind más műanyag fajtát jelölnek.


A 7-es jelölést kapja minden olyan műanyag amely az első 6 kategóriába nem sorolható be illetve ezeknek valamilyen keveréke. A BPA kioldódásról híres polikarbonát is ebbe a kategoriába tartozik.

a 7-es számozást kapták a legújabb növényi alapanyagú műanyagok is, amiket viszont biztonságosak Ha a 7-es szám mellett az AS, SAN vagy ABS felirat van akkor az nem veszélyes. Vannak tárgyalások az új számozásról, mert ugye ez így elég vegyes.


A vendéglátásban leginkább elterjedt étkészlet a porcelán melett a petből előállított tányérok és a polikarbonátból készült tányérok, régebben volt melamin amit már nem lehet kapni. (legalábbis vendéglátásban tányérként, háztartásban még most is gyakori, tálca, tálak,stb)

2015. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!