Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel tudnám hellyettesíteni...

Mivel tudnám hellyettesíteni a tojást és tejet az étrendemben?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyászhoz még nem jutottam el, azonban úgy tünik hogy ez a 2 problémás nálam.


Régebben mikor még ezzel nem volt gondom edzés után mindig ittam egy tojásos turmixot, és az nem tudom, de nekem nagyon bevált. Most azomban nem tudok, mivel tudám helyettesíteni amiben ugyannnyi fehérje stb van?


2015. ápr. 2. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehéntej helyett próbálkozhatsz kecsketejjel, vagy növényi tejekkel. Pl mandula, rizs, mogyoró, szója tej.

Vegán netes oldalakon találsz róla infót, hogy mikből lehet fehérjét nyerni, ami felér a tojással.

Gondolom nem vagy vegetáriánus.

2015. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tej hiányából nem lesz gondod, mivel eleve az emberi szervezet számára feldolgozhatatlan formában tartalmazza az ásványi anyagokat (pl. attól még, hogy vki sok tejet iszik, még simán lesz csontritkulása).

Alapból nem vagyok tejtermék-ellenes, de nem is támogatom különösebben a tejfogyasztást, a keleti kultúrákban nem isznak tejet és semmi bajuk nincs a hiányától.

A tojás fehérje részére jó a csirkehús és egyéb húsok, halak, illetve a hüvelyesek (bab, csicseriborsó) szintén nagyon magas fehérjetartalmúak.

A sárgája elhagyása tényleg elég sajnálatos, mert rengeteg vitamin van benne. Mindenesetre a vasat pótolhatod belsőségekkel (főleg: máj), az omega zsírsavakat pedig olajos magvakkal (dió, mák, mandula), és tengeri állatokkal.

2015. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!