Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » VEGÁNOK! Ti mit használtok...

VEGÁNOK! Ti mit használtok margarin helyett a sütikhez?

Figyelt kérdés
Friss vegán vagyok és még nem vagyok annyira jártas a témában. Megtaláltam egyik régi kedvenc receptemet egy nagyon finom sütihez és most vettem észre, hogy abba kell margarin. Tudnátok valamit ajánlani amivel helyettesíteni tudnám? :) Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)

2015. ápr. 4. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ti vegánok nem csak növényeket esztek? Ha pedig így van, akkor mi a gond a margarinnal?
2015. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

A margarin tojást és tejet is tartalmazhat, így igazi vegán még csak rá sem néz...

Helyettesítsd kókuszzsírral vagy pálmazsírral.

2015. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

"A margarin tojást és tejet is tartalmazhat, "


Ezt a marhaságot honnan veszed?!


A margarin hidrogénezett növényi zsiradék.

2015. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Valóban tartalmazhatna, viszont NEM tartalmaz. Ennek több oka is van(eltarthatóság, gyártási folyamatok, költségek stb.) De ha elolvasod bármelyik(na jó legyen 90%-ban bármelyik, mert kivételek akadnak) margarin összetevőit, látni fogod, hogy csak növényi zsiradékból, és a többi adalékanyagból áll össze.
2015. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

"A margarin tojást és tejet is tartalmazhat, így igazi vegán még csak rá sem néz..."


HÁHÁHÁ! Jó vicc volt, és tudjuk be viccnek, mert különben fájdalmasan hülyének számítanál. Nem, nem tartalmaz, hidrogánezett növényi olaj az egész.

2015. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Én azt írtam, hogy tartalmazHAT, nem azt, hogy tartalmaz :) Nem ugyanaz... Hivatalosan a margarin tejet és tojássárgáját is tartalmaz, az, hogy az ipari hulladék mit tartalmaz, amit 100 Ft-ért árulnak a boltok, az megint egy más kérdés.
2015. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Éppen ezért, mivel a a süteménybe margarin kell, nyugodtan beleteheti a margarint.
2015. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

El kell olvasni a boltban, hogy full növényi-e, és ha az, akkor mehet :D

Problem solved :D

2015. ápr. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Régi a poszt, de nem hagyhatom ki.

Tehát.

A vegánság lényege, hogy fájdalommentesen igyekszik elsősörban táplálkozni. Én is elolvasom az apróbetűt, és bizony egyes adalékanyagok, E-k állati eredetűek - is lehetnek. Úgy mint a vegán-szörny "zsírsavak mono- és digliceridjei" simán lehet állati eredetű. Ezt egy gyár előállítja abból a nyersanyagból, amihez épp hozzájut, a lényeg: zsiradékból - mindegy nekik hogy növényi-e, és megy is mint E472 abcdef... a margarinhoz, mint emulgeálószer, állígjavító.

Tehát a margarin necces, így kerülendő.


Ha ez nem tetszik, fordulj el. Egyél, amit akarsz, ezzel nem a "mindenevőket" akarjuk "kiakasztani", pusztán igyekszünk - egy jobb élet reményében. Tiszta testtel, ép lélekkel.


Pusztán mert nem tudsz ilyen "apróságokról", még nem feltétlen kell telepofával beleröhögni az ember arcába.


Uff

2017. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 p64 ***** válasza:
60%
hát ezektől nem lettünk okosabbak :) de a margarin nem csak szerintem, de nem egészséges... na de akkor mi legyen helyette... ???
2017. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!