Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Húsimádók és többiek, ti...

Húsimádók és többiek, ti kibírnátok, ha egy hónapig, csak salátákat, zöldséget gyümölcsöt ehetnétek csak?

Figyelt kérdés
Vegetariánusokhoz nem szól a kérdésem :) hanem azokhoz akik kb minden nap esznek húst, rendszeresen tésztát, sült krumplit, édességet stb
2015. máj. 18. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Évekig voltam vega és most is egész közel állok hozzá, úgy havi egyszer eszem húst és meglennék nélküle.

Dehogyis bírnám ki! Rosszul lennék első nap, kivéve, ha böjtölnék. Brrr.

Zöldség nélkül sem bírnám 2 napig se, de csak zöldség és gyümölcs... Éheznék nagyon. Bár ha a zsír is benne van, akkor csak szolidan kaparnám a falat egy kis tojásért és olajos magért...

2015. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nehezen, valószínű nem bírnék megenni annyi mennyiséget, ami fedezné a napi ch-adagomat.
2015. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy ideig kisérleteztem ezzel is (meg volt egy hónap, amikor a téaztaféléket hagytam ki teljesen, illetve, szintén egy hónap mindenféle zöldség és gyümölcs nélkül)


Megfelelöen elkészítve nem túl problémás, de tartósan nem élnék így.

2015. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első voltam. No igen, a ch... Szénhidrátmérgezést kapnék. Kibírom, de nem kellemes, lenyom, energiaszintem leesik... Ezért kell a zsír.

Plusz ugye fehérje is, sosem próbáltam még csak zöldségből bevinni (szinte csak növényből igen, az nem annyira nehéz). Meg tudnám oldani, persze, vannak fehérjedús zöldségek, de túl sok lenne a szénhidrát. Gyümölcs nem sok lenne, hisz elvenné a helyet a fehérjétől.


Tészta nélkül 3 éve elég jól megvagyok, az nem hiányozna.


Illetve ha gyümölcs alatt az összes gyümölcsöt értjük, az olajos magvakat is, akkor nem lenne akkora gond. Átmennék nyersvegánba, legfontosabb makrotápanyagom a zsír lenne (nem ez a tipikus nyersvegán, de ilyenek is vannak), azt bírnám egy hónapig, ha nem is lenne ideális számomra. Úgyis ki akartam próbálni egy hétre a nyersveganizmust...

Édesség is lenne, ráadásul igen jófélék :)


Aztán az első hónap után bevágnék egy 10-12 tojásos rántottát kevés zöldséggel és rá se néznék a gyümölcsökre egy teljes napig (szeretem a gyümölcsöket, no :D). A hús 1 hónap kihagyás után még nem annyira szokott érdekelni, de tojás nélkül egyetlen nap is furcsa lenne.


Mmmm... Most tényleg kedvem támadt egy időre kipróbálni az ilyet. Mondjuk 1-2 napig, szeretem a kihívásokat, de ésszerű keretek között.

2015. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem szívesen tartanék ilyen hónapot. A hús és a hal nálam elég alap kaja. Figyelek a táplálkozásomra, és igyekszem elég fehérjét bevinni, ezt pedig nehéz lenne ezek nélkül kivitelezni. Arról nem is beszélve hogy imádom a húst.


Második: a húsban kb. semmi szénhidrát nincs, nem értem amit írsz. Amúgy gyümölcsből lehet bevinni bőven szénhidrátot, bár az fruktóz.

2015. máj. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

5: A húsban nem, de a gabonákban igen. Ami ugyebár nem zöldség.

A gyümölcs nem jó, napi maximum 50 gramm gyors szénhidrátot fogyasztok. A maradék 130 zöldségből kéne, hogy jöjjön (a felvetés alapján), a hüvelyeseket nem szeretem, a krumpli az gyors, tehát kilőve, másfél kiló zöldséget meg képtelen vagyok megenni.

2015. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Nagy valószínűséggel elájulnék :/ Amennyit edzem, ez a kaja nullát sem érne. De nem is célom tönkrevágni magam.
2015. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

# 7 Ez mondjuk hülyeség. Hús nélkül is lehet egészségesen táplálkozni, vannak sportolók(sőt, testépítők is) akik nem fogyasztanak húst vagy halat.


Persze nem olcsó mulatság és a hús élvezeti értéke is fontos, de nem teszed tönkre magad azzal ha elhagyod és sportolni is lehet így.

2015. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

7-nek igaza van, itt nem vega étrendről van szó, hanem CSAK zöldségről és gyümölcsről! Az pedig elégtelen táplálkozás az ember esetében, legjobb tudomásom szerint... Bár ha bejönnek az olajos magvak, amik tulajdonképpen gyümölcsök, akkor nem vészes, akkor vagyunk kb. a nyersvegánoknál (ők többnyire esznek gabonát is, de keveset s tuti nem mindegyikük) :)


A belsőségekben s egyes húsokban a minimálisnál több szénhidrát van. Azért nem valami nagy mennyiség :)

2015. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mahjong ***** válasza:
100%

Szia!

Simán kibírnám, ha valaki megfőzné mindig nekem az aktuális vega kaját, vagy fizetnék nekem étteremben a salátaevést, stb. Nekem a !kielégítő! vega étrendhez túl sokat kell dolgozni... aprítani a sok zöldséget, keverni kavarni, aztán meg tök hamar elfogy, ráadásul drága is (és itt hangsúlyoznám a kielégítő étkezést, nem egy kiló rizs vagy krumpli árára gondolok). Személy szerint ez az oka amiért biztosan nem bírnám vegaként 1 hónapig...

2015. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!