Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha nem akarok főtt ételt...

Ha nem akarok főtt ételt enni, szendvicseket (zsemle, kenyér), mit egyek ami könnyebb, egészségesebb?

Figyelt kérdés
Nem kívánom a főtt ételt,nem bírok ránézni,meg is terheli a hasamat,ugyanígy a zsemle,kenyér,szendvicsek is,nem esnek jól.Tudnátok mondani példákat hogy mit egyek ezen kívül ami nem zsíros,könnyedebb kaja ? Mivel így elég sok minden kiesik.
2015. máj. 20. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

saláta, gyümölcs

joghurt, müzli

szusi (bár a rizst meg kell főzni, de nem zsíros)

fekete kenyér mindenfélével


Eddig mit ettél, hogy a főtt étel megterheli a hasadat? Változatosan eszel, vagy mindig ugyanazt (mert az is lehet gond)?

2015. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Egyél salátákat. Elég változatosan el lehet készíteni. Lehet variálni, hogy milyen zöldsalátákat teszel bele és még milyen zöldségeket. Eheted magában, csirke husival vagy tonhallal.

Húst sem szereted? Natúr húsokat is ehetnél. zöldségkörettel (vagy én például szeretem gyümölcskörettel is vagy befőttel). Mondjuk a húst nyilván el kell készíteni, de ez lehet egy egyszerű lapon sütés vagy párolás, de a saláta mehet mellé nyersen is. Zöldségeket is csak párolni kell, ami olyan.

Ezek könnyű ételek.

2015. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van a nyers vegán étrend, teljesen egészséges, olvass róla,mire kell figyelni, angolul raw food, Mo-n is egyre népszerűbb.
2015. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Első körben vizsgáltasd meg a gyomrodat fekélyre, a beleidet emésztési problémákra, és ami nagyon fontos: az epédet epekőre! Általban ezek közül okozza ezt valamelyik.
2015. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
szerintem csak szimplán melege van! ilyenkor kevesebben kívánjuk a főtt kaját nyilván,saláta,hidegtálak,gyümölcs,hús zöldségkörettel,fagyi,jégkása
2015. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Más az, ha nem kívánod és más, amit ő ír: "meg is terheli a hasamat".
2015. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4-es ne paráztass :) Nem a meleg miatt nem kívánom.Egyszerűen azt érzem hogy a sok szénhidrát miatt gyengébb,álmosabb vagyok,nincs energiám.Márciusig szinte minden nap ettem kenyeret,mindig főztem,teljesen bágyadt voltam.Elhagytam a kenyeret,nagyon ritkán eszek,meg a főtt kaját is,úgy éreztem egy idő után,hogy sokkal fittebb vagyok,nem is kívántam az ételt,néha bekaptam valamit,az is elég volt,könnyebbnek éreztem magam.Most egy hete nem tudtam máshoz jutni,csak kenyérhez,tésztához,megint le vagyok lassulva,meg álmos vagyok állandóan,ezért kérdeztem milyen ételek vannak még ezen kívül.Köszönöm a tippeket,salátákkal fogok próbálkozni,azok könnyebbek.Dokihoz azért nem akarok elmenni,mert úgy vagyok vele,amiről nem tudok,az jobb is,mert kiderül valami,onnantól szokott súlyosbodni a betegség,mert rástresszel az ember.Szerintem csak elege van a gyomromnak a nehéz ételekből.
2015. máj. 20. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:
hal és saláta
2015. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, nem paráztatlak.


A normális, egészséges szervezetnek nincs elege a meleg ételekből úgy, ahogy te írod, soha. Komolyan vizsgáltasd meg magad! Jobb kivenni egy tünetmentes epekövet, mint hagyni, hogy nagy baj legyen.

2015. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt egy ismerősöm gyűjtötte így össze, én nagyon sok ételt elkészítettem már ezek közül (a tiédhez hasonló problémával küzdök)!

2016. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!