Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a a paradicsom? Zöldség...

Mi a a paradicsom? Zöldség vagy gyümölcs?

Figyelt kérdés
Én azt vallom hogy gyümölcs,és azzal szoktam érvelni hogy mondjanak bogyós zöldséget.Nem azt kérdezem hogy mire használjuk meg ilyesmi hanem konkrétan irodalomba foglaltak alapján mi a paradicsom?

2015. máj. 20. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Gyümölcs , de én mégis zöldségnek mondom, ami sós az nekem már zöldség :-)
2015. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcs nem egy tudományos fogalom. Az emberek körében elterjedt fogalom amit édes, húsos dolgokra mondunk. Így tehát ha akarod akkor mondhatod a paradicsomra hogy gyümölcs vagy zöldség, teljesen mindegy és felesleges ezen vitatkozni.
2015. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
47%
zöldség
2015. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszomat kiegészítve:


[link]


[link]


A zöldség és a gyümölcs is szubjektív, népies, nem tudományos fogalom, felesleges ezen vitatkozni.

2015. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Masodiknak igaza van. Egyebkent mi altalanos iskolaban zoldseggyumolcsnek tanultuk, aminek semmi ertelme, de jol hangzik es eldonti a vitat. :D
2015. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 szandi1993 ***** válasza:
37%
Hivatalosan gyümölcs, mert bogyó termése van
2015. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Lehet,hogy tudományosan gyümölcs,de én akkor is zöldségnek fogom tartani,bárki bármit is mondjon. A gyümölcsről teljesen más elképzeléseim vannak.
2015. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekünk azt tanították élelmiszer órán hogy zöldség és azon belül is a burgonyafélékhez tartozik.

De megkerestem neked hogy ne mondjak hülyeséget sajnos nem tudom belinkelni telefon nem engedi :/ Wikipédián írd be h paradicsom és ott van h zöldség v gyümölcs

2015. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Előbb linkeltem be hogy a gyümölcs nem egy botanikai kategória, nem egy tudományos megnevezés, de azért ömlenek a "hivatalosan gyümölcs" meg "tudományosan gyümölcs" kommentek :D
2015. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok vele hogy aminél azt a rész esszük a gyümölcsén amiben a magok vannak az a gyümölcs, aminek meg nem az zöldség
2015. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!