Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért hiszi szinte mindenki,...

Miért hiszi szinte mindenki, hogy a paradicsom zöldség? (najó, még sok mást rosszul tudnak az emberek nagyrésze, pl a dinnye)

Figyelt kérdés

Nem kérek, olyan válaszokat, hogy a paradicsom igenis zöldség. Utánaolvastam, és aki nem hisz az is tegye meg.


Meg amúgy is a paradicsom PIROS a ZÖLDség meg zöld :D

De miért vannak olyan sokan elveszve ebben a témában? Miért hiszik olyan sokan, hogy a paradicsom zöldség?



2014. máj. 20. 17:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
mert a gyómölcsöt azzal azonosítják hogy édes a paradicsom meg nem az (legalábbis nem annyira mint a gyümölcsök nagyrésze)
2014. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Kevés dolgot sz@rok le annyira, mint hogy a paradicsom gyümölcs vagy zöldsévlg. Már bocs, de ezzel szerintem az emberek nagyrésze így van.
2014. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem zöldség például a paprika, retek és répa se mert nem zöldek? :D
2014. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

AZt egy viccnek szántam :D de van zöld paprika is :)

Oké, hogy nem érdekel titeket, de akkor kérem, legalább használjuk már az eszünk, és ne nevessük ki azt aki a paradicsomot gyümölcsnek nevezi, a dinnyét zöldségnek, az epret/szamócát pedig semminek, hisz csak azok a kis fekete magok vagy mik a gyümölcsök, maga a piros,húsos "semmi" az "semmi"

2014. máj. 20. 18:07
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom azért gyümölcs mert bogyós termésű. Gondolom azért azonosítják a zöldséggel mert a konyhai műveletekben nagyrészt a zöldségekkel együtt főzik, így hozzácsapják.
2014. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

Wikipédia szerint

"A paradicsom (Solanum lycopersicum) a burgonyafélék családjába tartozó növény, Dél- és Közép-Amerikában őshonos. Egyaránt jelenti a növényt és annak bogyótermését, amelyet Magyarországon elsősorban zöldségként használunk fel. Népies neve: paradicska, tomata, tomató."

Ebből nekem nem az jön le, hogy gyümölcs lenne :)

2014. máj. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Olvass kicsit jobban utána. EGyébként meg..... Magyarországon elsősorban zöldségként használjuk fel...


Tehát van aki, tényleg tudja, hogy gyümölcs de a legtöbben nem, ezért elsősorban

2014. máj. 20. 18:25
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lefikáznod senkit azért, mert most egy dolognak épp utána olvastál, hisz eddig te is zöldségnek hitted :D
2014. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hát, már pár éve nem..
2014. máj. 20. 18:29
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Régen paradicsomalmának nevezték. Gondolom, az alma miatt hívja valaki gyümölcsnek.

De akkor a burgonya is gyümölcs? Mert a burgonyafélék családjába tartozik.

Egyébként nem mindegy, hogy mi? Finom és kész :D

2014. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!