Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tulajdon képpen akkor a...

Tulajdon képpen akkor a paradicsom az gyümölcs vagy zöldség?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen nem tudom,mert mindenhol már mondanak!Van aki állítja hogy zöldség,van aki gyümölcs,olyat is olvastam hogy bogyós termés,hát mondom kösz,erre nem jöttem volna rá magamtól,de valahogy zavaró hogy ezt nem tudni,vagy ha van aki tudja hogy mi és az okát is hogy miért az,az igazán megoszthatná velem,mert engem nagyon érdekel!

2015. ápr. 6. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Növénytanilag gyümölcs, a gyakorlatban (konyha, piac) a zöldségek között tartjuk számon.
2015. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát,ha gyümölcs,akkor nem tudom miért zöldség ként kezeljúk,mintha egy lányt fiú ként tartanák számon,de ebbe inkább ne menjünk bele,mert sose lenne vége!:D

Köszönöm a választ!

2015. ápr. 6. 20:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag gyümölcs.
2015. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
A szaknyelvi és köznyelvi fogalmak keverednek. Gyümölcsnek fásszárú növények húsos termését nevezzük. A paradicsom lágyszárú növény termése. A növénytani-kertészeti fogalmak érintkeznek a konyhatechnikai fogalmakkal. A zöldség elnevezés az ételek elkészítésénél felhasznált lágyszárú növények egyes részeire vonatkozik, ezért a zöldség elvevezés vonatkozhat gyökérre (sárgarépa), gyökérgumóra (burgonya), szárgumóra (kalarábé), levélre (sóska, spenót), virágzatra (karfiol) de termésre (paradicsom, uborka) egyaránt.
2015. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A paradicsom zöldség.


Amerikában (hol máshol) történt meg az a hülyeség, hogy az 1900 körül megadóztatták az import zöldségeket. Valakinek ez nem tetszett és kitalálta, hogy a paradicsom az márpedig gyümölcs és perre vitték a dolgot.

Azt hiszem az lett a vége, hogy botanikailag gyümölcs, gazdaságilag zöldséggé lett nyilvánítva.


New Yersey hivatalos ZÖLDSÉGE a paradicsom.

2015. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Habár,most úgy érzem hogy nem vagyok sokkal kijjebb,de jó,meg próbálom elfogadni,hogy gyümölcs és zöldség is,legyen gyümség és meg is van oldva!:DDD
2015. ápr. 6. 21:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugyan gyümölcs, de a gyakorlatban azért nevezzük zöldségnek, mert gyümölcsnek az édeseket nevezzük.
2015. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A zöldség kifejezés konyhatechnikai műszó. Definíciója nem tudományos igényű, nagyrészt önkényes és szubjektív."



[link]

2015. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mi a jelentösége annak, hogy minek nevezed? Mert a zöldséget is meg a gyümölcsöt is megeszik, minekét aktegóriát lehet nyersen és fözve fogyasztani, szóval az egész kérdésnek semmi értelme.


De ettöl függetlenül ha utánanézel, legalább havonta egyszer megkérdezi valaki, egy darabig veszekszenek azon, hogy kinek mi a véleménye, aztán kifut a dolog.

2015. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jelentősége az ég világon semmi nincs,de azt hiszem sose baj ha az ember tudni szeretne valamit!HA így nézzük akkor a zöldégeket is meg a gyümölcsöket is felesleges megkülömböztetni,mert ahogy mondtad mindkettőt megesszük,lehet nyersen is meg főzve is!Nem vitát akartam nyitni a kérdésből,csupán kiváncsi vagyok,remélem ez nem bűn és nem is adóztatják meg!
2015. ápr. 7. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!