Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik az egészségtelenebb?...

Melyik az egészségtelenebb? Aki nem eszik egyáltalán húst, vagy aki a legtöbb zöldséget ki nem állhatja?

Figyelt kérdés

Én az utóbbiba tartozom, eszméletlen kevés zöldséget szeretek. Ez a kevés kimerül a krumpliban, kukoricában, sárgarépában és nagy nehezen megeszem a zöldborsó főzeléket, de max. évente kb. 1-2-szer csinálok azt.


Cserébe viszont rengeteg húst és gyümölcsöt eszem. A vitaminok a gyümölcsből is megvannak, nem?



2015. jún. 18. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egészségtelenebb, aki nem eszik húst egyáltalán. De a kevés zöldség is egészségtelen, a gyümölcsök nem pótolják teljesen a zöldségeket.
2015. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, hogy azokat a bizonyos fehérjéket, amire a szervezetnek szüksége van, csak a húsokból lehet kinyerni, hiába van néhány növényben is valamilyen fehérje.


Aki nem eszik zöldségeket, az az összes vitamint fedezni tudja gyümölcsökből, kivéve egyfajta vitamint, ami a zöld növényekben van, elfelejtettem, mi a neve. Emiatt eszek évente 1-2-szer zöldborsó főzeléket.

2015. jún. 18. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha egy kicsit jobban beleásod magad az ember (táplálkozás)élettanába, akkor nem tetted volna fel a kérdést. Nyilván a K-vitaminra gondoltál elsősorban, de ne feledd, hogy C vitamin csak a friss (és savanyú) gyümölcsökben van megfelelő mennyiségben, az üzletben kapható, esetleg a tartósítószerrel kezelt (és 2 évig sem megromló) gyümölcsben-zöldségben már alig van belőle. A húsevők nagy gondja a nehéz székletürítés és aranyér, ami a növényi rost bevitel elégtelenségére utal. Ha megnézed a fogsorod, akkor abból az derül ki, hogy bizony elsősorban növényi anyagok megrágására szolgál, legfeljebb pár puha hernyót, madárfiókát, halat meg rovart lehet mellé felszolgálni. Kés hiányában egy irkacombot is nehéz lenne megenni. Tulajdonképpen azt kérdezed, hogy két helytelen felfogás közül melyik a helytelenebb.
2015. jún. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hülyeség, hogy a fogsor alapján főleg növényevő az ember. Pont az, hogy fogsor alapján mindenevő az ember.


Amúgy tudom, hogy nem teljesen egészséges az étkezésem, de a zöldség nem fogyasztást friss gyümölcsökkel pótlom, így vitaminokhoz és elegendő rosthoz is hozzájutok, a k vitamin bevitel meg évente 1-2 alkalom

2015. jún. 18. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Az ember mindenevő, elég ügyes fajta, elvan tisztán növényi és tisztán állati étrenden is. Én aztán nem tudnék választani, melyik jobb, szerintem kinek amit szeret, s mindkettőt lehet egészségesen csinálni, max. valamit szed még az ember, de azt a mindenevők is teszik.


A hús elhagyásával semmi gond nincs, semmit nem tartalmaz, amit a többi állati termékkel ne lehetne bevinni.

A zöldség elhagyása nekem vad s nem értek hozzá, de ha minden fontos vitamint és ásványi anyagot bevisz a delikvens, akkor nem lehet nagy gond. Már említettem a növényt nem fogyasztókat, elég jól elvannak, csak ugye oda kell figyelniük, hogy mindenfélét egyenek, belsőséget s ki tudja mit, nemcsak normál húst és zsírt. Ahogy a vegánoknak sem árt képben lenniük. A fehérje még nem gond, a testnek mindegy, növényi vagy sem, aminosavakká bontja és felépíti a saját kis dolgait. épp csak a növényi fehérjék tipikusan nem komplettek, változatosan kell enni, hogy minden esszenciális amuinosav a megfelelő mennyiségben meglegyen. Ezt nem olyan nehéz azért megtenni, a legtöbb elég rendesen van a növényekben is, némelyikkel áll fenn az, hogy egyes növényekben igen kevés van, más növényekben viszont nagyobb mennyiség, s valami másból van hiány, de a növények ki tudják egészíteni egymást.

2015. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
A gyümölcsökkel és zöldségekkel én fordítva vagyok, az előbbi csoportból eszem nagyon keveset, de lehetne nulla is a bevitel, nem kell gyümölcsöt enni, én pedig igyekszem sok nyers zöldséget enni :) Az elég s az összetétele is kedvezőbb, nekem legalábbis, aki nem szeretek sok cukrot enni, főleg, hogy az nem is esszenciális tápanyag. Attól még másoknak lehet szénhidrát az energiaforrása, rendben van.
2015. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hús nélkül nem probléma egészeséges életet élni, lévén a tentermékek és a tojás is ugyanúgy tartalmaznak minden esszenciis aminosavat, az omega zsírsavak és a b12 vitamin bevitele sem gond így, a vasat pedig szintén remekül kehet fedezni növényi forrásokból is. Tehát a húsban semmilyen létfontosságú nyomelem nem található meg, amit ne lehetne könnyedén más forrásból pótolni. A hús nem fogyasztása ezáltal körültekintő, változatos és nem egyoldalú étkezés esetén a abszolút nem gond.


Ellenben a túlzásbavitt húsfogyasztás önmagában is súlyos problémákat okozhat, emellé a zöldségek elhagyása szinte egyenes út a lebetegedéshez.


Egyrészt naponta eleve nem ajánlott 150-250g-nál több húst fogyasztani, a nehéz emészthetősége miatt. A vörös húsok ezentúl30-40 %-al emelkik az emésztő/béltendszeri rák, magas vérnyomás, érelzáródás, elhízás, cukorbetegség , szív-és érrendszeri betegségek, vese-és májbetegségek esélyét - magyarán az igen korai leépülését és halálét.


Emellett a zöldségek elhagyása vitaminhiányhoz, rossz emésztéshez, emésztési gondokhoz, székelési problémákhoz és aranyéhez vezet.


Tehát a zöldségek elhagyása sokkal, de sokkal több negatív következményt von maga után.

2015. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!